کد مطلب: 42348| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۸/۳ ۹:۵۶:۱۰| نسخه چاپی
ترور ناکام ابوعزرائیل؛تک تیرانداز قاتل داعش کیست؟ + تصویر

ترور ناکام ابوعزرائیل؛تک تیرانداز قاتل داعش کیست؟ + تصویر

بین الملل - ایران نیوز 24: به تازگی فیلمی از ابوعزرائیل (تک تیرانداز مشهور و محبوب محور مقاومت در جنگ با داعش) منتشر شده که نشان می‌دهد او ترور شده است؛ اما گفته می‌شود این ترور ناکام بوده و او زنده است.

ابوعزرائیل کیست؟

"ابو عزرائیل" یا "ابو ربیع" به اسطوره‌ای برای کسانی که با گروه تروریستی داعش می‌جنگند، تبدیل شده است.پایگاه الحدث نیوز "ابو عزرائیل" را مردی تنومند توصیف می‌کند که فرماندهی گردان‌های امام علی (ع) عراق را برعهده دارد و به "رامبوی عراقی" نیز مشهور است. بنابر گزارش ها، "ابوعزرائیل" ۴۰ ساله توانسته است به تنهایی ۱۵۰۰ نفر از عناصر داعش را به هلاکت برساند. همرزمان "ابو عزرائیل" در صلاح الدین می‌گویند که برخلاف چهره و نام ترسناکی که دارد، در ملاقات و صحبت با او، با لبخندی دلنشین مواجه می‌شوید.

ابوعزرائیل در کنار سردار سلیمانی

 وی پیشتر با توجه به تخصص و تحصیلاتش در تربیت بدنی، در دانشگاه تدریس می‌کرد. اما پس از فتوای مرجعیت عراق به نیرو‌های بسیج مردمی پیوست تا از نیرو‌های ارتش این کشور در مبارزه با داعش پشتیبانی کند.برخی مجلات خارجی نیز این روز‌ها با انتشار عکس‌هایی از "ایوب" از او به عنوان استاد دانشگاهی یاد می‌کنند که در حال مبارزه با تروریست‌ها است.جالبتر آنجاست که ابو عزرائیل در پاکسازی خیابانی مناطق حومه تکریت شمشیر و تبر در دست گرفته است.

او یک بار هم از ناحیه دست مجروح شده، اما چنین زخم‌هایی نتوانسته او را از میدان نبرد علیه ظلمت و دفاع از مقدسات اسلامی بازدارد. وی قهرمان تکواندو و استاد در تیراندازی با کمان است. پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد در تربیت بدنی در دانشگاه مشغول تدریس است. او پس از حمله تروریست‌های داعش به سوریه برای دفاع از حرم اهل‌بیت (ع) به جمع مدافعان حرم پیوست.

کد مطلب: 42348| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۸/۳ ۹:۵۶:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب