کد مطلب: 42267| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۷/۱۹ ۱۱:۱۰:۱۰| نسخه چاپی
ورود 3 هزار تفنگدار آمریکایی به خاک عربستان! / پمپئو: هدف، مقابله با ایران است!

ورود 3 هزار تفنگدار آمریکایی به خاک عربستان! / پمپئو: هدف، مقابله با ایران است!

بین الملل - ایران نیوز 24: امریکا اعلام کرد که در واکنش به حمله ماه گذشته به تاسیسات نفتی آرامکو، سه هزار نیروی نظامی جدید را به همراه تجهیزات دفاعی به عربستان اعزام می‌کند.

کمتر از یک ماه پس از حمله به تأسیسات نفتی عربستان سعودی که از سوی محافل ضد ایرانی به تهران نسبت داده شد، وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد سه‌هزار نیروی نظامی جدید به همراه تجهیزات نظامی بیشتر به آن کشور اعزام می‌کند. مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا،به خبرنگاران گفت که اعزام جدید نیرو‌ها و تجهیزات به عربستان سعودی پاسخی به «تهدیدات مداوم» ایران در منطقه است و تصویب آن پس از گفت‌وگویی با محمد بن سلمان درباره «تلاش‌ها برای محافظت در برابر تجاوز ایران» صورت گرفت.

بر اساس بیانیه پنتاگون - وزارت دفاع آمریکا - دو سامانه جدید موشک‌های پاتریوت، یک سیستم اختلال موشکی تاد، دو اسکادران جنگنده هوایی و یک واحد تجسس هوایی، از جمله تجهیزاتی است که برای کمک به عربستان به این کشور اعزام خواهند شد.در بیانیه پنتاگون آمده که مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا، صبح جمعه در گفت‌وگو با محمد بن سلمان، ولیعهد و وزیر دفاع عربستان، این موضوع را به او اطلاع داده است.اسپر نیز خود بعد از انتشار این بیانیه در جمع خبرنگاران گفت که این نیروها در پی درخواست محمد بن سلمان به عربستان اعزام می‌شوند. ارتش آمریکا از ماه مه تاکنون تعداد نیروهایش را در منطقه تحت پوشش "فرماندهی مرکزی" که شامل خاورمیانه می‌شود به حدود ۱۴ هزار نفر افزایش داده است. وزیر دفاع آمریکا همچنین بار دیگر به جمهوری اسلامی ایران هشدار داد که «خویشتن‌داری» ایالات متحده را نشانه «ضعف» نگیرد، وگرنه «دچار پشیمانی خواهد شد».

پمپئو: هدف، مقابله با ایران است!

وزیر خارجه آمریکا مدعی است دلیل اعزام نظامیان و تجهیزات بیشتر به عربستان سعودی برای افزایش توانایی آنها در برابر تهاجم ایران است. مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در پیامی توئیتری مدعی شد اعزام نظامیان و تجهیزات بیشتر به عربستان سعودی با هدف تقویت توانمندی‌های دفاعی و کمک به احیاء قابلیت بازدارندگی این کشور در برابر تهاجم ایران (!) انجام می‌شود.وی در ادامه ادعا‌های خود افزود: ایران باید رفتار خود را از اساس تغییر داده و شبیه یک کشور نرمال رفتار کند وگرنه باید به تماشای نابودی اقتصادش بنشیند. گفتنی است وزارت دفاع آمریکا دیروز اعلام کرد اعزام ۳ هزار نیروی تازه نفس به عربستان سعودی در دستور کار قرار دارد و ۲ سامانه دفاع موشکی تاد و پاتریوت نیز به این کشور ارسال خواهد شد. ادعا می‌شود اعزام این نظامیان به عربستان سعودی به دنبال حملات اخیر به تاسیسات نفتی عربستان سعودی در ۱۴ سپتامبر صورت می‌گیرد.

کد مطلب: 42267| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۷/۱۹ ۱۱:۱۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب