کد مطلب: 42257| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۷/۱۸ ۱۰:۳۳:۱۰| نسخه چاپی
خرد شدن فک سوارکار زن در سانحه سقوط از اسب + تصویر (16)

خرد شدن فک سوارکار زن در سانحه سقوط از اسب + تصویر (16)

حوادث - ایران نیوز 24: فک دختر نوجوانی که در یک حادثه اسب‌ سواری به شدت آسیب دیده بود توسط جراحی که این آسیب‌دیدگی را بدترین جراحت خارج از منطقه خارجی خوانده بود ترمیم شده است.

فک امیلی اکلز 15 ساله اهل شفیلد در شمال انگلیس، در جریان یک حادثه اسب سواری در ماه اوت طوری آسیب دید که فقط یک سانتی‌متر از پوست صورتش بخش بزرگی از فکش را به صورت او نگه داشته بود.ریکاردو محمد علی، جراح مشاور با استفاده از سه صفحه تیتانیوم و بیش از ۱۶۰ بخیه صورت امیلی را بازسازی کرد. این پزشک که فک خرد شده امیلی را ترمیم کرده است آن را بدترین جراحتی که در یک کودک و خارج از مناطق جنگی دیده، توصیف کرد.اسب امیلی از صدای اگزوز یک خودرو ترسید و رم کرد. وقتی اسب چهارنعل در یک جاده در روستا می‌تاخت، پای امیلی از مهمیز اسب در رفت و او به یک طرف اسب افتاد. آنجا بود که سرش با یک تیرک چوبی کنار جاده برخورد کرد و فکش خرد شد.

امیلی را در حالی که خودش بقایای خرد شده پایین صورتش را در دستانش گرفته بود به بیمارستان رساندند.جراحی دکتر محمد علی برای بازسازی چهره امیلی که بیش از پنج ساعت طول کشید به قدری خوب پیش رفت که این نوجوان یک ماه پس از حادثه توانست با بازگشایی مدارس سر کلاس برود. این دختر نوجوان در نامه‌ای از ملکه انگلیس خواسته است تا به دکتر ریکاردو محمد علی نشان شوالیه اعطا شود.

کد مطلب: 42257| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۷/۱۸ ۱۰:۳۳:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب