کد مطلب: 42230| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۷/۱۴ ۸:۵۱:۱۰| نسخه چاپی
رایزنی اسراییل با کشورهای عرب خلیج فارس برای امضای قرارداد عدم تخاصم!

رایزنی اسراییل با کشورهای عرب خلیج فارس برای امضای قرارداد عدم تخاصم!

بین الملل - ایران نیوز 24: رژیم صهیونیستی اعلام کرده است که درحال بررسی امضای توافق‌نامه عدم‌تجاوز با کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس است. اسرائیل امیدوار است نظر کشورهای حاشیه خلیج فارس را به طرف "دشمن مشترک" یعنی ایران بکشاند.

وزیر خارجه رژیم صهوینیستی گفت که در حال پی‌گیری امضای قرارداد عدم تخاصم با کشور‌های عرب حاشیه خلیج فارس است. شبکه ۱۲ تلویزیون اسرائیل گزارش داد که ییسرائیل کاتز در حاشیه نشست اخیر مجمع عمومی سازمان ملل، در این باره با وزیران خارجه چند کشور عرب حاشیه خلیج فارس گفتگو کرده‌است. جیسون گرین‌بلات، نماینده دولت آمریکا در امور خاورمیانه، نیز در این مذاکرات حضور داشته است.

وزیر خارجه اسرائیل در توئیتی نوشته است: «این حرکتی تاریخی است که به درگیری خاتمه داده و همکاری غیرنظامی را تا به امضا رساندن توافقات صلح فراهم می‌کنداسرائیل با ابتکار امضای توافقنامه عدم تجاوز با کشور‌های حاشیه خلیج فارس این رویا را در سر می پروراند که این کشور‌ها را به سیاست‌های خود نزدیک بکند. با توجه به ادامه تنش بین ایران و عربستان سعودی، وزیر خارجه اسرائیل تلاش می‌کند نظر این کشور‌ها را به ایران معطوف کند که به اعتقاد مقام‌های این کشور، "دشمنی مشترک برای این کشور‌ها و اسرائیل" به حساب می‌آید.

به گفته وزیر خارجه اسرائیل عادی‌سازی روابط اسرائیل با کشور‌های خلیج فارس یکی از مهم‌ترین اولویت‌های وزارت امور خارجه اسرائیل است. کاتس گفته است که "اسرائیل با کشور‌های خلیج فارس روابط دیپلماتیک، امنیتی و تجاری دارد، اما هدف اصلی او رسیدن به توافق‌های دیپلماتیک و حرکت به سمت عادی‌سازی آشکار و اعلام عمومی آن است. اسرائیل تاکنون موفق شده است تنها با کشور‌های مصر و اردن قرارداد صلح امضا کند. هدف اصلی کاتس هم نهایتا رسیدن به پیمان صلح با کشور‌های حاشیه خلیج فارس است.

کد مطلب: 42230| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۷/۱۴ ۸:۵۱:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب