کد مطلب: 42206| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۷/۱۱ ۱۱:۵۸:۱۰| نسخه چاپی
خشم مسلمان و یهودیان از تصویب طرح جنجالی ممنوعیت «ختنه پسران» در سوئد

خشم مسلمان و یهودیان از تصویب طرح جنجالی ممنوعیت «ختنه پسران» در سوئد

بین الملل - ایران نیوز 24: حزب مرکزی سوئد در نشست سالیانه خود با اکثریت آراء طرح ممنوعیت ختنه برای پسران را تصویب کرد.

در طرح حزب مرکزی سوئد آمده است: در صورتی که دلیل پزشکی موجه‌ای برای ختنه پسران وجود نداشته باشد، این اقدام باید هر چه سریعتر در این کشور ممنوع شود.آندرس جونسون نائب رئیس حزب مرکزی سوئد در کنفرانسی خبری ضمن دفاع از این طرح، اعلام کرد: ممنوعیت ختنه پسران، موضوعی است که بر بحث حقوق کودکان متمرکز بوده و هیچ گونه ارتباطی با مذهب ندارد.ارائه این طرح درحالیست که هشت درصد از جمعیت ۱۰ میلیونی سوئد را مسلمانان تشکیل می‌دهند و این موضوع موجب خشم آن‌ها شده است.

منتقدان این طرح معتقدند که اگر این طرح تبدیل به قانون شود آن وقت زندگی به عنوان یک یهودی یا یک مسلمان کاملا غیرممکن خواهد بود.مسلمانان هشت درصد از جامعه ۱۰ میلیونی سوئد را تشکیل می‌دهند.حزب مرکزی سوئد اکنون در دولت حضور ندارد، اما در کنار حزب لیبرال یکی از چهار حزبی است که با تصمیم خود موجب به قدرت رسیدن سوسیال دموکرات‌ها و حزب سبز‌ها شده است.

دولت سوئد در سال ۲۰۰۱ میلادی قانونی را به تصویب رساند که به موجب آن ختنه پسران تنها با حضور یک دکتر تایید شده توسط وزارت بهداشت این کشور امکان پذیر است. در سوئد قانونی درباره توصیه یا عدم توصیه به ختنه وجود ندارد و تنها نیاز است که پسر تا حد ممکن از اطلاعات درباره ختنه برخوردار باشد و عمل ختنه نباید برخلاف خواست او صورت پذیرد.

کد مطلب: 42206| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۷/۱۱ ۱۱:۵۸:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب