کد مطلب: 42128| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۷/۳ ۱۰:۴۴:۱۰| نسخه چاپی
سعید آقایی،بخاطر این عکس تا اطلاع ثانوی محروم شد

سعید آقایی،بخاطر این عکس تا اطلاع ثانوی محروم شد

ایران - ایران نیوز24: سعید آقایی مدافع چپ تیم سپاهان تا اطلاع ثانوی از حضور در میادین محروم شد.

در روزهای اخیر فعالیت اینستاگرامی سعید آقایی باعث ایجاد جنجال های بسیار زیاد در آستانه بازی با پرسپولیس شد. مدافع چپ تیم سپاهان با تغییر پروفایل، به زعم هواداران پرسپولیس به این تیم توهین کرد  و همین باعث شد تا کمیته انضباطی نیز به موضوع ورود کند.سعید آقایی در بازی فصل پیش تیم های پرسپولیس و سپاهان در ورزشگاه آزادی، جنجال ساز شد و حتی هواداران پرسپولیس هم برای دقایقی شعارهای تندی علیه این بازیکن سر دادند. البته او پس از بازی از هواداران پرسپولیس عذرخواهی کرد.

با این حال تغییر پروفایل جنجالی آقایی باعث شد تا کانال های هواداری حوزه پرسپولیس واکنش تندی نسبت به آن نشان بدهند و باشگاه پرسپولیس هم با شکایت از این بازیکن، از کمیته انضباطی خواست تا در این خصوص موضع بگیرد.اسماعیل حسن زاده رئیس کمیته انضباطی به سایت فدراسیون فوتبال گفت: با توجه به اینکه در آستانه مسابقه حساس دو تیم پرسپولیس و سپاهان در ورزشگاه آزادی هستیم، شکایتی از سعید آقایی - بازیکن سپاهان به دستمان رسیده که با توجه به حساسیت موضوع و اینکه باعث تجری دیگران و انعکاس این رفتار بر روی سکوها نشود، کمیته انضباطی دستور موقت مبنی بر محرومیت سعید آقایی را صادر کرد و ایشان تا اطلاع ثانوی اجازه شرکت در مسابقه رسمی تیم خود را ندارد و برای رسیدگی در ساعت و روز معین دعوت خواهد شد. این در حالی است که پس از بازی دربی نیز فرشاد احمدزاده تا اطلاع ثانوی محروم شد و حالا اگر اتفاق خاصی تا فردا رخ ندهد، این دو هم تیمی سابق غایبان بزرگ دیدار حساس پرسپولیس و سپاهان خواهند بود.

واکنش باشگاه سپاهان به تعلیق فعالیت آقایی

باشگاه سپاهان معتقد است که تعلیق شدن سعید آقایی، مصداق بارز قانون شکنی است.در حالی که یک روز به بازی حساس هفته پنجم رقابت های لیگ برتر میان پرسپولیس و سپاهان باقی مانده، کمیته انضباطی به دلیل انتشار یک پست در صفحه مجازی سعید آقایی، فعالیت این بازیکن را به حالت تعلیق درآورده و بر اساس این حکم، امیرقلعه نویی مدافع چپ تیمش را در دیدار روز آینده در اختیار نخواهد داشت.این حکم البته با واکنش باشگاه اصفهانی نیز روبرو شده و آنها با متن زیر به محرومیت سعید آقایی واکنش نشان داده اند.

«همه می‌دانیم افراد یک جامعه بابت انتشار مطلب یا عکس در صفحه شخصی‌شان، در صورت ارتکاب جرم باید به پلیس فتا پاسخگو باشند. در ماجرای سعید آقایی و عکسی که او منتشر کرده در نهایت کمیته اخلاق می‌توانست ورود کند که البته این عکس هیچ توهینی به نماد، پیراهن و آن تیم (پرسپولیس) نداشته است. این مصداق بارز قانون شکنی است. البته همین اواخر دیدیم که خلاف صریح قانون محرومیت یک بازیکن از ۲ جلسه به یک جلسه کاهش پیدا کرد. لازم به ذکر است عکس منتشر شده از سوی سعید آقایی بارها در فضای مجازی و خبرگزاری‌ها منتشر شده است. پس اگر خلافی در کار است باید قبل از آن عکاس و تمام خبرگزاری‌ها جریمه می‌شدند. کاش این حد از حساسیت در کمیته انضباطی به رقبای یک تیم در همه امور وجود داشت؛ مثل حرکات اتوبوسی دو بازیکن یا خط و نشان‌های زشت برای هواداران رقیب و حتی داور بازی. در حال حاضر تنها چیزی که می‌توان از قانون‌شکنی کمیته انضباطی برداشت کرد، این است که عدالت وعده داده شده برای این فصل یک نمایش بوده است.امیدواریم کمیته اخلاق که تردیدی در صلاحیت و صداقت آنها نداریم در این قانون شکنی ها و تبعیض های کمیته انضباطی ورود کند.»

کد مطلب: 42128| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۷/۳ ۱۰:۴۴:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب