کد مطلب: 42102| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۷/۱ ۱۲:۰:۱۰| نسخه چاپی
پایان غم انگیز یک دیکتاتور؛ قبری در تبعید، بدون نام و نشان + تصویر

پایان غم انگیز یک دیکتاتور؛ قبری در تبعید، بدون نام و نشان + تصویر

بین الملل - ایران نیوز24: «کریم الغربی» معروف به «کادوریم» خوانند رپ و داماد «زین العابدین بن علی» دیکتاتور و رئیس جمهور اسبق تونس عکسی از قبر بن علی را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد.

الغربی زیر عکسی که بعدا آن را حذف کرد نوشت:« جناب آقای رئیس جمهور از خداوند تعالی می خواهیم که تو را از رحمت وسیع خود بهره مند کند و تو را در بهشت برین خود جای دهد» در عکس منتشر شده از قبر بن علی به مانند دیگر قبرها در مقبره؛ بدون سنگ قبر است.بن علی در مقبره«بقیع» در شهر «مدینه منوره» عربستان به خاک سپرده شد.پایان بن علی مصداق این شعر« بابا طاهر عریان» عارف، شاعر و دوبیتی‌سرای ایرانی اواخر سده چهارم و اواسط سده پنجم هجری است که می گوید : «به قبرستان گذر کردم کم وبیش/بدیدم قبر دولتمند و درویش. /نه درویش بیکفن در خاک رفته/ نه دولتمند برده یک کفن بیش«. رسانه های تونسی روز جمعه  از مرگ «زین العابدین بن علی» رئیس جمهور اسبق و فراری این کشور در تبعیدگاه خود در عربستان سعودی در اثر بیماری  خبر دادند.

وبسایت « موزاییک اف ام» گزارش داد که رئیس جمهور اسبق تونس روز پنجشنبه در یکی از بیمارستان های عربستان سعودی درگذشت.وکیل زین العابدین بن علی نیز در گفتگو با رویترز با تایید خبر مرگ رئیس جمهور پیشین تونس تصریح کرده است که وی در عربستان سعودی از دنیا رفته است.زین العابدین بن علی در 3 سپتامبر 1936 به دنیا آمد و ریاست جمهوری تونس را از 7 نوامبر 1987 تا 14 ژانویه 2011 یعنی تا زمان انقلاب تونس به عهده داشت. وی دومین رئیس جمهور تونس از زمان استقلال این کشور از فرانسه در سال 1956 پس از «الحبیب بورقیبه» به شمار می رود. بن علی در پی انقلاب تونس به عربستان فرار کرد و از آن زمان به بعد در این کشور به سر می برد.

 

کد مطلب: 42102| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۷/۱ ۱۲:۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب