کد مطلب: 41965| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۶/۱۱ ۱۰:۸:۱۰| نسخه چاپی
 فعالیت 14 هزار کودک زباله‌گرد در تهران

فعالیت 14 هزار کودک زباله‌گرد در تهران

شهرداری حمل و نقل - ایران نیوز24: رئیس کمیته ایمنی و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: قطعا زندگی امروز کودکان کار در خیابان‌ها و آینده‌شان نیز در سطل‌های بزرگ زباله به یغما می‌رود.

شهربانو امانی با اشاره به فعالیت ۱۴ هزار زباله گرد در شهر تهران اظهار کرد: در این خصوص اخبار زیادی شنیده‌ام، همچنین به چشم خود مواردی نیز مشاهده کرده‌ام به همین دلیل باید در خصوص ساماندهی این موضوع تصمیم‌هایی گرفته شود.وی با بیان اینکه تعداد زیادی از این بچه‌ها مهاجر هستند، افزود: شبکه‌ای راه اندازی شده که کودکان کشور‌های همسایه را به نوعی قاچاق می‌کنند تا از آن‌ها برای زباله گردی و جمع آوری زباله بهره‌گیری کنند.

رئیس کمیته ایمنی و حمل و نقل شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه وزارت کشور، فرمانداری، شهرداری و ۲۲ نهاد دیگر موظفند در امر تکدی‌گری و مسائل اجتماعی مداخله کنند، گفت: وظیفه ذاتی هر نهاد و سازمانی رسیدگی به چنین موضوعاتی است. مسوولان مرتبط با امر تکدی‌گری باید نقش خود را به درستی ایفا کنند.امانی با بیان اینکه رفتار مسئولان نسبت به کودکان کار باید جدی‌تر و ویژه‌تر باشد، تصریح کرد: بچه‌هایی که در سن تحصیل هستند، نصفه شب‌ها در حال تکدی گری و یا زباله گردی‌اند، به همین دلیل باید هرچه سریعتر موضوع ساماندهی کودکان زباله گرد در دستور کار قرار گیرد.

وی ادامه داد: بر اساس گفته فرمانداری تهران، با ۱۲ سرخط مافیای کودکان کار و خیابان برخورد خواهد شد.رئیس کمیته ایمنی و حمل و نقل شورای شهر تهران تاکید کرد: امیدوارم با حمایت مردم، سازمان‌های مرتبط و نهاد‌های ذینفع بتوانیم با امر تکدی گری برخورد کنیم تا بچه‌ها کودکی خود را در خیابان‌ها جا نگذارند. امانی گفت: قطعا با این رفتار‌ها زندگی امروز آن‌ها در خیابان‌ها و آینده‌شان نیز در سطل‌های بزرگ زباله به یغما می‌رود.

کد مطلب: 41965| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۶/۱۱ ۱۰:۸:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب