کد مطلب: 41850| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۵/۳۰ ۸:۳۹:۱۰| نسخه چاپی
جنگ وحشتناک سگ‌ها و گراز‌ها + تصاویر

جنگ وحشتناک سگ‌ها و گراز‌ها + تصاویر

گوناگون - ایران نیوز24: در یک روستا در غرب جاوه اندونزی مبارزات بین سگ های وحشی و گرازهای وحشی برگزار شد

این مبارزات وحشیانه و خونین در سال 2017 از سوی احمد هریوان فرماندار منطقه ممنوع اعلام شده بود اما به آن عمل نشد و کماکان این رویداد که با شرط بندی همراه است برگزار می شود.این رویداد از سال 1960 میلادی و زمانی شکل گرفت که شمار گرازهای وحشی در سرتاسر اندونزی افزایش یافت و کشاورزان برای مقابله با این حیوانات از سگ ها کمک گرفتند.

پس از گذشت حدود 60 سال این روش به مبارزه ای تن به تن تبدیل شده است و پرورش دهندگان سگ های وحشی در قالب مسابقه سگ های خود را به جان گرازها می اندازند.مردم محلی به این مبارزات به چشم یک سنت محلی نگاه می‌کنند. مردم از سراسر نقاط جاوه دور هم جمع می‌شوند و مسابقات برگزار می‌شود.

برای ورود یک سگ به مسابقات، صاحب آن باید هزینه ورودی را پرداخت کند. مردم نیز روی سگی که گمان می‌کنند گراز را خواهد کشت شرط‌ بندی می‌کنند. هرچقدر سگ خشن‌تر باشد قیمت آن بیشتر است و صاحبان این سگ‌ها، آنها را در فیسبوک به قیمت بالا می‌فروشند.گرازها نیز از طبیعت شکار می‌شوند و برای چند روز در جعبه‌های کوچک نگه داشته می‌شوند تا خشن‌تر شوند. فعالان حقوق حیوانات درخواست های زیادی برای توقف این رویداد به مقامات محلی تحویل داده اند اما این مبارزات خونین همچنان برگزار می شود. در جاوه این مبارزه‌ها بسیار پرطرفدار است و تغییر دید مردم بسیار دشوار است.