کد مطلب: 41706| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۵/۱۴ ۱۰:۸:۱۰| نسخه چاپی
انفجار هولناک انبار تسلیحات در روسیه/ احتمال وقوع انفجار اتمی + تصاویر

انفجار هولناک انبار تسلیحات در روسیه/ احتمال وقوع انفجار اتمی + تصاویر

بین الملل - ایران نیوز 24: ساعاتی پیش، یک انبار تسلیحات نظامی در کراسنویارسک روسیه منفجر شد؛ انفجاری مهیب که در پی آن صدور دستور تخلیه سریع و گسترده ساکنان مناطق مجاور این انبار صادر گشت.

این انفجار در زاغه تسلیحاتی یک پادگان نظامی این کشور واقع در منطقه آچینسکی در استان کراسنویارسک رخ داده و آن گونه که خبر می‌رسد، تا کنون به جان باختن یک تن و مجروح شدن چند تن دیگر منجر شده است.

به گزارش اسپوتنیک، در پی این انفجار، سازمان حوادث غیر مترقبه این کشور، دستور تخلیه سریع مناطق پیرامون محل حادثه تا شعاع بیست کیلومتری را صادر کرد و گزارش داد موفق به تخلیه حدود هزار تن شده است؛ روندی که ادامه دارد و قرار است به تخلیه ساکنان چند روستای مجاور و اردوگاهی که در نزدیکی این پادگان دایر است، منجر شود. بر اساس گزارش های رسیده، در زاغه‌های این پادگان نظامی، برخی مهمات‌ها و تسلیحات توپخانه‌ای نگهداری می‌شده است، حال آن که برخی بر این باورند شدت انفجار رخ داده و سرعت عمل روس‌ها در تخلیه مناطق پیرامونی، نه به دلیل خطر سرایت آتش به دیگر مهمات ها، که احتمالا به دلیل نگهداری از تسلیحات ویژه در این پادگان است.

موقعیت استان کراسنویارسک در نقشه روسیه و محل تقریبی انفجار که با ستاره زرد رنگ مشخص شده است

 این گمانه زنی ها در حالی مطرح می شود که مقامات روسی با تأیید وقوع این انفجار در انبار تسلیحاتی واقع در پادگان نظامی، تأکید دارند در اثر انفجار یاد شده هیچ یک از نظامیان کشته نشده‌اند و صدور دستور تخلیه فوری صرفا به دلیل نگرانی از سرایت حریق به دیگر تسلیحات و خطر انفجارهای بعدی است.

تصاویر منتشر شده توسط کاربران شبکه های اجتماعی آتش سوزی در محل و بلند شدن ستون دود به آسمان را نشان می دهد که در طول شب هم ادامه داشته است.گفته می شود که سربازان در پایگاه یادشده به پناهگاه های زیرزمینی منتقل شده اند. حداقل سه هزار نفر از مردم ساکن روستاهای مجاور به مناطق دیگر منتقل شده اند. مقامات در شهر آچینسک به خبرگزاری تاس گفته اند ۱۱ هزار نفر دیگر نیز برای تخلیه منطقه آماده می شوند.

 

کد مطلب: 41706| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۵/۱۴ ۱۰:۸:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب