کد مطلب: 41696| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۵/۱۳ ۹:۱۳:۱۰| نسخه چاپی
احداث کارخانه زباله‌سوز در تهران توسط شهرداری‌

احداث کارخانه زباله‌سوز در تهران توسط شهرداری‌

شهرداری حمل و نقل - ایران نیوز24: شهردار منطقه دو تهران از اعلام آمادگی برای احداث یک کارخانه زباله سوز با همکاری شهرداری مناطق ۱، ۳ و ۴ به منظور تولید برق از زباله‌های تر خبر داد.

رسول کشت‌پور ، اظهار کرد: یکی از مهمترین اولویت‌هایی که در منطقه 2 شهرداری تهران وجود دارد توسعه حمل و نقل عمومی است که بر این اساس به منظور افتتاح بخش اول خط ۷ مترو تهران در میدان صنعت، مبلغ 104  میلیارد تومان کمک غیر نقدی از سوی شهرداری منطقه 2 کمک شد.وی همچنین از کمک 100 میلیارد تومانی شهرداری منطقه 2 تهران برای خرید یک رام قطار از شرکت واگن سازی به شرط کاهش سرفاصله حرکت قطارها در منطقه به زیر ۱۰ دقیقه خبر داد.

شهردار منطقه 2 تهران تصریح کرد: در صورتی که ما بتوانیم از 750 هزار نفر جمعیت این منطقه، تردد 250 هزار نفر را در زیر زمین و از طریق مترو انجام دهیم ترافیک روزانه و آلودگی کاهش خواهد یافت.

کشت‌پور حجم بارگذاری زیاد در پلاک‌های متعدد را یکی از چالش‌های مهم شهرداری این منطقه دانست و گفت: در دو سالی که من در شهرداری این منطقه مشغول به فعالیت هستم کلیه پروژه‌های بزرگ را ملزم به رعایت پیوست ترافیکی کرده‌ و در تلاش هستیم تا فضاهای عمومی را در راستای توسعه مالکیت عمومی از طریق ایجاد میدان‌راه‌ها و پلازاها افزایش دهیم. وی در ادامه به مهمترین اقدامات خود در 22 ماه فعالیت در شهرداری منطقه دو اشاره کرد و افزود: در این مدت کلیه پروژه‌های متوقف شده در این منطقه  فعال شده است و همچنین 25 درصد از 585 میلیارد تومان بدهی منطقه تا امروز کاهش پیدا کرده است.شهردار منطقه 2 تهران ادامه داد: تاکنون340 میلیارد تومان منابع غیر نقدی و اموال از دست رفته شهرداری شناسایی و بازپس گرفته شده است.

کشت‌پور همچنین از افتتاح سری چهارم پروژه‌های  منطقه 2 در سه ماه آینده خبر داد و گفت: این پروژه‌ها شامل یک تصفیه خانه، نیروگاه پارک نهج البلاغه و رونمایی از 200  دستگاه دوچرخه برقی با بهره‌مندی از تکنولوژی داخلی است.

وی در ادامه با بیان این مطلب که شهرداری مالک و سیاست‌گذار معابر شهری است از ایجاد منابع درآمدی پایدار در این منطقه  تهران سخن به میان آورد و گفت: ساماندهی فضا پارک‌های حاشیه‌ای و مدیریت پسماند دو نمونه از منابع درآمدی پایدار است که در منطقه مورد توجه قرار گرفته است. وی در پایان ضمن اشاره به 500  تن زباله تولیدی در سطح منطقه از آمادگی شهرداری منطقه دو  برای احداث کارخانه زباله‌سوز با ظرفیت یک هزار و ۶۰۰ تن با همکاریه مناطق 1، 3 و 4 سخن به میان آورد و گفت: با احداث این کارخانه ظرفیت تولید برق از زباله‌های تر فراهم خواهد شد.

 

کد مطلب: 41696| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۵/۱۳ ۹:۱۳:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب