کد مطلب: 41658| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۵/۱۱ ۱۱:۳۲:۱۰| نسخه چاپی
صعود ایران به صدر لیست کشورهای پیشتاز نرخ تورم

صعود ایران به صدر لیست کشورهای پیشتاز نرخ تورم

اقتصاد کلان - ایران نیوز24: در جدیدترین بررسی بانک جهانی در حوزه کشورهای با بالاترین نرخ تورم، ایران در جایگاه نخست قرار گرفت.

بر اساس آخرین آمار ارائه شده توسط بانک جهانی، ایران، ترکیه و نیجریه، به ترتیب کشورهایی هستند که بالاترین نرخ تورم را به خود اختصاص داده و بسیاری از شهروندان آنها از مواردی همچون قیمت گزاف خوراکی‌ها، مسکن و همچنین کاهش فروش کالاهای غیرضروری رنج می‌برند.در مقابل، قابل ذکر است که پایین‌ترین نرخ تورم به ترتیب در کشورهای سنگاپور، ایرلند و ژاپن به چشم می‌خورد. گفتنی است که اگرچه نرخ پایین تورم، مصرف‌کنندگان را به خرید ترغیب می‌کند، می‌تواند سبب کاهش درآمد شرکت‌ها و در نتیجه منجر به کاهش استخدام شود.

از سویی دیگر، مناطقی که تورم منفی را تجربه کرده‌اند، کشورهای اکوادور (منفی 0.2 درصد)، مالدیو (منفی 0.1 درصد)، رواندا (منفی 0.3درصد) و بروندی (منفی 2.8 درصد) هستند.در پایان شایان ذکر است که اخیرا، نرخ تورم در ونزوئلا، به حدی از کنترل خارج شده که حتی در لیست ذکر نشده است. طبق اطلاعات ارائه شده توسط صندوق بین‌المللی پول، افزایش نرخ تورم این کشور به صورت ماهانه، 50درصد اعلام شده و حدود یک میلیون درصد بالاتر از لیست ارائه شده بوده است! در نمودار ارائه شده، کشورهایی که بالاترین نرخ تورم را دارند مشاهده می‌کنید:

کد مطلب: 41658| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۵/۱۱ ۱۱:۳۲:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب