کد مطلب: 41621| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۵/۳ ۸:۵۰:۱۰| نسخه چاپی
احداث فضای باز شهری در تراز همکف پروژه امیرکبیر

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران خبر داد:

احداث فضای باز شهری در تراز همکف پروژه امیرکبیر

شهرداری حمل و نقل - اخبار ملل: مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران ، از تأمین فضای باز شهری و برخی از خدمات مورد نیاز محله شکوفه در تراز همکف پروژه امیرکبیر خبر داد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران به همراه مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران، معاون عمرانی شهرداری تهران، شهردار منطقه 14 و جمعی از مسئولان از وضعیت اجرای پروژه پارکینگ طبقاتی امیرکبیر بازدید کردند.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در جریان این بازدید با اشاره به کمبود پارکینگ های محلی در محدوده محله شکوفه، عنوان کرد: تأمین منابع برای تکمیل پارکینگ از محل ردیف اعتباری تأمین پارکینگ در بافت فرسوده صورت می گیرد.
علی اکبری با بیان این که پیشتر احداث سه طبقه فضای تجاری با زیربنای حدود 30 هزار متر مربع روی پارکینگ با مشارکت بخش خصوصی در این محدوده پیش بینی شده بود، تصریح کرد: با توجه به تراکم بالای جمعیتی و ساختمانی در محله شکوفه و کمبود سرانه های خدماتی در این محدوده، تصمیم بر این شد که از کاربری تجاری صرف نظر شود و تراز همکف پروژه عرشه پل امیرکبیر در منطقه ۱۴ به تأمین فضای باز شهری و برخی از خدمات مورد نیاز محله شکوفه اختصاص یابد.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران عنوان کرد: در صورتی که زمین پروژه تا پایان مرداد ماه در اختیار سازمان نوسازی قرار گیرد، امکان بهره برداری از فضای شهری تا پایان سال 98 فراهم خواهد شد.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز در جریان این بازدید در مصاحبه با خبرنگار «تابناک» گفت: قرار بود از مدتی پیش سرزده از این پروژه بازدید کنیم و از مشکلات پلازای امیرکبیر و پارکینگ اطراف آن و مشکلات اهالی و ایستگاه مترو مطلع شویم که خوشبختانه این فرصت امروز پیش آمد که از صبح زود شروع کردیم و دلایل عدم استفاده بهینه از تونل امیرکبیر که هزینه زیادی هم شده است و تغییرات مکرر برنامه‌ها و نقشه‌های این پارکینگ و ساختمان روی آن که چند ماهی است، قرار شده تبدیل به پلازا بشود و در اختیار مردم قرار گیرد را بررسی کردیم.

کد مطلب: 41621| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۵/۳ ۸:۵۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب