کد مطلب: 41599| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۵/۳ ۸:۰:۱۰| نسخه چاپی
مجلس نمایندگان آمریکا به استیضاح ترامپ نزدیک‌تر شد

مجلس نمایندگان آمریکا به استیضاح ترامپ نزدیک‌تر شد

بین الملل - اخبار ملل: کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا از یک دادگاه فدرال خواسته است تا دسترسی به شواهد هیات منصفه عالی در رابطه با پرونده بازرس رابرت مولر را امکان‌پذیر کند. قانونگذاران دموکرات آمریکا برای اینکه مشخص کنند آیا می‌شود استیضاح علیه دونالد ترامپ را به جریان انداخت یا خیر به این شواهد نیاز دارند.

به گزارش رویترز، وکلای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا دادخواست خود را تقدیم دادگاه منطقه‌ای آمریکا کرده‌اند. آنها قصد دارند شواهد مرتبط با تعامل مقام‌های کمپین ترامپ با عوامل روس و تلاش‌های ادعایی ترامپ برای موظف کردن دان مک‌گان، مشاور حقوقی وقت کاخ سفید به عزل رابرت مولر، رئیس وقت شورای ویژه تحقیقات را دریافت کنند.این اقدام مجلس نمایندگان آمریکا را یک گام به استیضاح نزدیک تر کرد. یکی از وکلای کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا که در کنترل جمهوری‌خواهان است، به خبرنگاران گفت: قویا مفاد استیضاح را در دست بررسی داریم... این گامی جدی است که باید اکنون برداریم.

دادخواست دیگری از این کمیته، مشاور حقوقی سابق کاخ سفید را موظف می‌کند تا پیش از تصمیم‌گیری این نهاد درباره استیضاح ترامپ در آن شهادت دهد.شواهد هیات منصفه عالی که طبق قانون فدرال از بازرسی خارجی محافظت می‌شود، با تحقیقات ۲۲ ماهه مولر درباره مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ و تلاش‌های ترامپ برای مانع‌تراشی در روند تحقیقات گردآوری شده است.جرالد نادلر، رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در کنفرانسی خبری گفت، از آنجایی که سیاست وزارت دادگتسری اجاره نمی‌دهد تا رئیس‌جمهوری در حال فعالیت تحت پیگرد قرار گیرد، مجلس نمایندگان آمریکا تنها نهادی است که قادر است ترامپ را بابت اقداماتش مسوول بداند. نادلر با اشاره به تقدیم دادخواست به دادگاه گفت: مجلس نمایندگان آمریکا باید به تمام حقایق مرتبط دسترسی داشته باشد و استفاده از اختیاراتش از جمله توصیه به استیضاح را مورد بررسی قرار دهد.

کد مطلب: 41599| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۵/۳ ۸:۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب