کد مطلب: 41586| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۵/۱ ۱۴:۳۹:۱۰| نسخه چاپی
کشتار شیعیان نیجریه و هواداران شیخ زکزاکی +تصاویر(+16)

کشتار شیعیان نیجریه و هواداران شیخ زکزاکی +تصاویر(+16)

بین الملل - اخبار ملل: منابع نیجریه‌ای از شهادت 11 نفر و زخمی شدن 30 تن از طرفداران شیخ زکزاکی در تظاهرات ابوجا پایتخت این کشور خبر دادند.

طرفداران شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه روز دوشنبه در حمایت از شیخ زکزاکی دست به تظاهرات مسالمت آمیز در ابوجا زدند که با ورود نیروهای امنیتی این کشور به خشونت کشیده شد.تعداد تلفات تظاهرات کنندگان طرفداران شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه افزایش پیدا کرد و تعداد آنها دست کم به 11 شهید و 30 زخمی رسیده است.در بین این شهدا یک دختر 10 ساله نیز وجود دارد. نیروهای پلیس نیجریه اجساد برخی از قربانیان را نیز با خود برده اند.

مقام‌های نیجریه بارها در توجیه بازداشت غیرقانونی و سرکوب‌های به حامیان رهبر معنوی شیعیان نیجریه، طرفداران شیخ زکزاکی را به انجام اقدامات خشونت‌آمیز متهم کرده‌اند.دولت نیجریه که روابط نزدیکی با رژیم آل‌سعود دارد، جنبش شیخ زکزاکی را به ایجاد ناآرامی و تنش‌های مذهبی متهم کرده و به همین بهانه بارها مراکز فعالیت این جنبش را هدف قرار داده است. نظامیان ارتش نیجریه در آذر ماه سال 94 در یورشی وحشیانه به محل سکونت رهبر جریان اسلامی نیجریه، 2000 نفر را شهید و هزاران نفر دیگر را زخمی کرده و شیخ و همسرش را نیز دستگیر کردند.

 

 

کد مطلب: 41586| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۵/۱ ۱۴:۳۹:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب