کد مطلب: 41377| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۴/۱۴ ۹:۱۹:۱۰| نسخه چاپی
رمزگشایی ازلیست خروج 4 نفره پرسپولیس؛ خط قرمز کالدرون روی نام 2 بازیکن بزرگ و 2 نیمکت نشین

رمزگشایی ازلیست خروج 4 نفره پرسپولیس؛ خط قرمز کالدرون روی نام 2 بازیکن بزرگ و 2 نیمکت نشین

ایران - اخبار ملل: سرمربی آرژانتینی پرسپولیس در بدو ورود به تمرینات این تیم متوجه شد که لیست فصل پیشِ رو توسط مدیرعامل غیرفوتبالی و اطرافیانش پر شده است و او در واقع قرار است وارث یک تیم از پیش بسته شده و آماده، باشد! چیزی که تحقیقا هیچ مربی نامداری زیربارش نمی‌رود.

این نخستین چالش کالدرون در پرسپولیس بود که هنوز با جو عجیب فوتبال ایران آشنا نشده و در حال شناخت وضعیت خاص مدیریت در فوتبال ایران است. کالدرون به عنوان یک مربی بادیسیپلین و حرفه ای، بلافاصله در مواجهه با این شرایط اولین اولتیماتوم را به مدیران باشگاه داد و اعلام کرد که بعد از چند جلسه تمرین و ارزیابی شرایط مهره‌های تیم، خواستار کنار گذاشتن چند بازیکن از تمرینات خواهد بود تا با خالی شدن جای آن‌ها در فهرست تیم؛ بازیکنان جدید و مدنظر خودش جذب شوند

کالدرون در حالی با کمبود مهاجم در تیم مواجه است که حتی یک جای خالی نیز در لیست وجود ندارد و حتی فسخ قرارداد سنگین بودیمیر هم موجب نشده که لیست برای خرید مهاجم جایگزین باز شود چراکه ایرج عرب مدیرعامل حراستی پرسپولیس و مشاورش که گفته می‌شود نسبت خانوادگی با وی دارد و خواهرزاده اش است، بلافاصله با جذب فرشاد احمدزاده نیمکت نشین از لیگ لهستان همان یک سهمیه را هم پر کرده اند.تکذیب گزارش رسانه‌ها درباره کنار رفتن چند بازیکن توسط کالدرون برای جایگزین کردن نفرات جدید هم چیز جدید و عجیبی در  پرسپولیس نیست چراکه این باشگاه ید طولایی در تکذیب اخبار صحیح و منطقی رسانه‌ها دارد و تا امروز بار‌ها شاهد استفاده از این حربه برای دفع وقت و خریدن زمان از سوی مدیران پرسپولیس به خصوص مسوول روابط عمومی اش بوده ایم. باور پذیر نیست که قهرمان فصل گذشته با همین شرایط و بازیکنان، وارد فصل تازه شود

قلم قرمز کالدرون روی نام حداقل چهار پرسپولیسی

کالدرون بعد از گذشت سه جلسه و مشورت با مربیان و دستیارانش و همچنین تماشای فیلم بازی‌های فصل قبل همراه با بررسی لیست عملکرد بازیکنان در خطوط مختلف، در آغاز هفته جدید، تصمیمش مبنی بر حذف چند بازیکن از لیست قرمز‌ها را به اطلاع باشگاه خواهد رساند. انتخاب‌های کالدرون برای پاکسازی لیست پرسپولیس نشان می‌دهد که او شناخت نسبتا درستی از شرایط بازیکنان تیم پیدا کرده است و در همین مدت کوتاه متوجه سه چهار بازیکن مازاد پرسپولیس در زمان برانکو به رغم کارایی پایین شان در تیم شده است. در این میان برخی منابع آگاه از اطراف پرسپولیس اعلام کرده اند که مرد آرژانتینی به طور قطع چهار بازیکن را از پرسپولیس کنار خواهد گذاشت تا جای آن‌ها بتواند مهره‌های مدنظرش را جذب کند. در این میان کد‌هایی که به برخی خبرنگاران پرکار حوزه پرسپولیس رسیده، نشان می‌دهد که نام یک بازیکن همیشه نیمکت نشین، در کنار دو بازیکن سرشناس پرسپولیس و البته یک بازیکن محبوب برانکو که به زحمتکش در تیم معروف است. در این میان زمزمه فسخ قرارداد فرشاد احمدزاده هم شنیده می‌شود که به طرز مشکوک و عجیبی و بعد از یک فصل ناموفق و ضعیف آن هم در لیگ درجه سه لهستان به پرسپولیس برگشته و خیلی راحت سر از تیمی درآورده که براحتی در روز‌های محرومیت سرخ‌ها به آن پشت کرده بود

استخراج نام اولین خروجی پرسپولیس؛ پسر برانکو!

با نشانه‌هایی که داده می‌شود نخستین گزینه کناررفتن از پرسپولیس محسن ربیع خواه است. بازیکن متوسطی که در زمان طولانی حضور برانکو روی نیمکت سرخ‌ها، در پست‌های مختلف بازی کرد و به عنوان بازیکنی بدون حاشیه، کم حرف و البته فداکار همواره مورد علاقه برانکو بود و حتی لقب «پسر برانکو» را هم گرفت. سرمربی کروات بار‌ها مجبور شد درباره اصرار روی حضور او در ترکیب به رسانه‌ها پاسخ بدهد و حتی پس از پیروزی‌ها نیز یکی از سوال‌ها دلیل فیکس بودن ربیع خواه بود. پرفسور نیز هر بار می‌گفت: برای حضور در ترکیب به مدل موی بازیکنان و میزان تشویق سکو‌ها نگاه نمی‌کند و برایش میزان جدیت در تمرینات و آمادگی فرد و نیاز تیم ملاک است.

عادل فردوسی پور چند بار در برنامه نود این جمله را به کار برد که حتی خانواده و برادر ربیع خواه نیز به اندازه برانکو به فوتبال او اعتقاد ندارند. ربیع خواه بعد از مصدومیت شدید فصل گذشته خودش را به هفته‌های پایانی رساند و در جریان سه چهار بازی پایان فصل به پرسپولیس در راه کسب دو مقام قهرمانی یاری رساند، اما هنوز کارشناسان معتقدند او در سطح تیمی مثل پرسپولیس نیست و اختلاف کیفی او با بسیاری از مهره‌های فعلی تیم مشهود است. این کیفیت پایین به خصوص در برخی بازی‌های بزرگ آسیایی به خوبی نمایان است هرچند ربیع خواه در بسیاری از مسابقات در پست تخصصی خود به میدان نرفت و هرجا برانکو دستور داد در زمین ایفای نقش کرده بود.با این حال به نظر می‌رسد کالدرون خواهان خروج او از لیست فصل آتی شده تا جا برای جذب یک مهره تراز اول جدید باز شود.

شریفی یا همتی ؛ کدام در لیست مازاد کالدرون هستند؟

در این میان به نام یک بازیکن همیشه نیمکت نشین در پرسپولیس اشاره شده است که کالدرون روی او نظر مثبتی ندارد. آدام همتی و مهدی شریفی دو بازیکنی هستند که برانکو هم در مواقع ضروری به آن‌ها میدان می‌داد؛ آدام همتی در اوج دوران محرومیت پرسپولیس و در روز‌هایی که تیم، بازیکن کافی برای حضور در یک مسابقه رسمی را نداشت، بکار گرفته شد و در آن سختی‌ها به کمک تیم آمد و بازی‌های بدی هم ارایه نکرد، اما تعداد زیاد مدافع راست در ترکیب پرسپولیس می‌تواند یکی از دلایل حذف احتمالی او باشد، اما مهدی شریفی واقعا افت شدیدی نسبت به ابتدای دوران درخشش در سپاهان داشته و هرسال نیز کارایی کمتری نشان داده است. افت او از تراکتور به عنوان سرباز شروع شد و شیوه انتقال او به پرسپولیس هم مشکوک بود. با این حال پرسپولیس به شدت از کمبود مهاجم رنج می‌برد و حذف او یک مشکل به مشکلات کالدرون می‌افزاید.

باید دید از میان این بازیکن که قطعا در پرسپولیس لیگ نوزدهم نیز نیمکت نشین محض خواهند بود، کدام کنار گذاشته خواهند شد؟ آدام همتی که بواسطه سفارش پدربزرگش سعید راد بازیگر معروف سینما به برانکو جذب تیم شد یا شریفی که در حدواندازه‌های نام پرسپولیس نبوده و فقط پرکننده تمرین قرمز‌ها لقب گرفت.

دو بازیکن بزرگ پرسپولیس در لیست مرد آرژانتینی نیستند

به مهیج‌ترین قسمت ماجرا می‌رسیم. گفته می‌شود کالدرون نام دو بازیکن سرشناس و بزرگ پرسپولیس را هم در فهرست خروجی‌ها قرار داده است که می‌تواند جنجال بزرگی به پا کند. گفته می‌شود یکی از این دو بازیکن قطعا حسین ماهینی کاپیتان دوم تیم است. ماهینی مدتهاست که بازی نکرده و بعد از مصدومیت نتوانست خودش را به شرایط آرمانی سابق برساند. این مدافع کناری که در هر پستی برای برانکو به میدان رفته، قبل از آسیب دیدگی هم نمایش درخشانی نداشت و اغلب هواداران از افت او شاکی بودند. گزینه دیگر سروش رفیعی است که گفته می‌شود کالدرون از سبک بازی او خوشش نمی‌آید! این ادعا با توجه به تفکرات کالدرون کمی بعید است چراکه این مربی برای ارایه بازی تهاجی به مهره‌های بازیساز با توان حفظ توپ بالا نیاز دارد و البته تسلط سروش به زبان انگلیسی هم به این مربی برای انتقال پیام به اعضای تیم کمک می‌کند. همچنین بعید است کریم باقری دستیار ایرانی کالدرون، در این زمینه موافق او باشد. اما در میان گزارش رسانه‌های عربی از خصوصیات مرد آرزانتینی دیده بودیم که گابریل کالدرون از تکروی و دریبل متنفر است و به نظر می‌رسد سرمربی جدید با تماشای فیلم‌ها به این نتیجه رسیده است که سروش رفیعی بی دلیل دریبل می‌زند.

به غیر از این دو بازیکن نام شایان مصلح هم مطرح شده که می تواند با توجه به حضور انصاری و نادری در جناج چپ گزینه درستی باشد. کالدرون می خواهد در تیمش توازن ایجاد کند و داشتن سه مدافع چپ واقعا ضربه بزرگی به این تعادل محسوب می شود. مصلح هم در دوران محدودیت پرسپولیس به کمک برانکو آمد اما با آمدن نادری به او بازی نخواهد رسید. پس این احتمال به واقعیت نزدیک تر است. از گوشه و کنار مورد چهارم هم برای لیست مازاد کاتلدرون مطرح شده که فعلا فقط باید شنید و عبور کرد؛ سیدجلال حسینی!

هموطن برانکو در رختکن کالدرون چه می کند؟

با این حال عجیب است که هیچ صحبتی درباره دروازه بان دوم قرمز‌ها نیست. بعد از رفتن برانکو، همه هموطنانش نیز بار سفر بستند و رفتند، اما رادوشویچ گلر همیشگی و نیمکت نشین تیم در کمال تعجب برگشته است! او مثل برانکو یک فصل دیگر با پرسپولیس قرارداد دارد، اما یکی از مهره‌هایی است که همیشه روی حضورش در پرسپولیس بحث بود. کارشناسان می‌گویند دروازه بان‌های شایسته زیادی در داخل هستند که می‌توانند پشت سر بیرانوند روی نیمکت بنشینند و نیازی نیست یک گلر خارجی که بعضا جوگیرشدن هایش کار دست پرسپولیس داده است، با دریافت ارز در این اوضاع اقتصادی، ذخیره سماره یک قرمز‌ها باشد.

بحث اصلی، اما احتمال خروج اخبار رختکن پرسپولیس است. چیز عجیبی نیست که برانکو بخواهد از اوضاع درونی پرسپولیس بعد از رفتنش آگاه باشد. اینکه بازیکنان وفادارش چه می‌کنند و در تمرینات و مسابقات و رختکن چه می‌گذرد؟ رادوشوویچ غیر از این خط ارتباطی، می‌تواند منبع خبری بالقوه‌ای برای رسانه‌های دوستدار برانکو باشد که هنوز از نحوه رفتن مربی قهرمان شان شاکی هستند. اگر پرسپولیس نمی‌خواهد با دومین نتیجه نامطلوب فصل، شاهد انتشار شایعه جاسوس در رختکن باشد باید از همین حالا محترمانه عذر رادو را بخواهد و به یکی از شیوه‌های انتقال قرضی و یا اعلام بازیکن آزاد، راه حواشی احتمالی را ببندد. به همبن دلیل بعید است که کالدرون، رادوشوویچ هموطن برانکو و آخرین بازمانده کروات‌ها را در پرسپولیس و بیخ گوش خود تحمل کند.

مهاجم آسیایی مدنظر کالدرون اهل کجاست؟

کالدرون بعد از تحویل لیست خروج، باید نفرات جایگرین را هم به مدیران باشگاه اعلام کند. جایی که تازه مشکل اصلی آغاز می‌شود. تیمی که به زحمت پیش پرداخت قرارداد کالدرون را جور کرده است حالا باید سراغ حداقل دو خرید خارجی مدنظر سرمربی آرژانتینی برود که نیازمند دلار است. چیزی که در حساب پرسپولیس این روز‌ها یافت نمی‌شودکالدرون آرژانتینی از مسئولان باشگاه خواسته تا زمینه حضور یک مهاجم ملی‌پوش ازبکستانی را در پرسپولیس فراهم کند و در این رابطه مکاتباتی با این بازیکن و مدیر برنامه‌هایش انجام شده است.  قرار است هیأت مدیره پرسپولیس هم در جلسه امروز جذب این بازیکن را تصویب کند تا این مهاجم ازبک به تهران بیاید و قراردادش به امضاء برسد

طارمی مهمترین تقاضای کالدرون از باشگاه

با اینحال مهمترین مهره مورد علاقه لیست ورودی کالدرون، چهره آشنایی برای همه قرمزها و فوتبال ایران است. کالدرون زمانی که لیگ های عربی هم شاغل بود ، به شدت خواهان جذب طارمی شده بود و از سبک بازی او و قدرت تمام کنندگی او اطلاع داشت. او خوب می دند در صورت جذب طارمی، نگرانی خط آتش سرخ ها به طور کامل رفع می شود منتهی باید منتظر بماند و ببیند کار مذاکره تیم های اروپایی با طارمی به کجا می کشد؟

.

کد مطلب: 41377| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۴/۱۴ ۹:۱۹:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب