کد مطلب: 41258| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۴/۳ ۱۱:۵۵:۱۰| نسخه چاپی
آمریکا، رهبر انقلاب اسلامی، فرماندهان سپاه و وزیرامورخارجه ایران را تحریم کرد!

جزئیات تحریم های جدید آمریکا علیه ایران؛

آمریکا، رهبر انقلاب اسلامی، فرماندهان سپاه و وزیرامورخارجه ایران را تحریم کرد!

بین الملل - اخبار ملل: آمریکا بار دیگر به بهانه‌های واهی تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کرد.

به گزارش رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در این باره گفت که فرمان اجرایی را امضا کرده است که به موجب آن تحریم‌های سهمگینی علیه تهران اعمال خواهد شد که نهاد رهبری ایران را نیز شامل می‌شود.رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه در حالی که در اتاق بیضی کاخ سفید فرمان اجرایی اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران را امضا می‌کرد، اظهار داشت: ما به افزایش فشار علیه ایران ادامه خواهیم داد. ایران هرگز نخواهد توانست به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند.وی بدون اشاره به جزئیات اعلام کرد که این تحریم‌ها دسترسی رهبران ایران به منابع مالی را محدود خواهد کرد.

ترامپ مدعی شده است که این تحریم‌ها را در واکنش به سرنگونی پهپاد آمریکایی اعمال کرده است.وی با تکرار ادعاهای خود علیه صنعت هسته‌ای کشورمان گفت که اجازه نخواهد داد تا ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد. وی در عین حال گفت که به دنبال جنگ با ایران نیست و می‌خواهیم به یک توافق جامع با آنها برسیم.رئیس جمهور آمریکا در حین امضای این فرمان اجرایی گفت که این سخت‌ترین تحریم‌هایی است که علیه یک کشور اعمال می‌شوند. ترامپ همچنین با انتقاد از دولتمردان سابق آمریکا به خصوص جان کری وزیر خارجه اسبق کشورش گفت که برجام نباید هرگز به وجود می‌آمد.

جزئیات تحریم‌های جدید آمریکا/ ظریف هم تحریم می‌شود

استیون مونچین، وزیر خزانه داری آمریکا در تشریح برخی از جزئیات تحریم‌های جدید علیه ایران گفت که این دستور سه فرمانده ارشد ایران از جمله سردار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه را بخاطر تهدید به بستن تنگه هرمز تحریم می‌کند.وی ادامه داد که سردار حاجی زاده فرمانده هوافضای سپاه بخاطر دخالت وی در سرنگونی پهپاد آمریکایی و سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی در زمره این فرماندهان هستند.

منوچین در ادامه گفت که دستور ترامپ همچنین شامل فرماندهان 5 منطقه دریایی ایران دیگر نیز می‌شود.وی همچنین گفت که طی چند روز آینده محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران نیز تحریم خواهد شد.وزیر خزانه داری آمریکا گفت که برخی از این تحریم‌ها مدت‌ها است که در جریان هستند اما برخی از آنها بخاطر اقدامات اخیر ایران در نظر گرفته شده است. وی مدعی شد که این تحریم‌ها، میلیاردها دلار از دارایی‌های ایران را مسدود می‌کند. با این حال وزیر خزانه داری آمریکا مدعی شد که ایران اگر مذاکره کند تحریم‌ها برداشته خواهند شد.

تحریم‌های تازه آمریکا عملاً تاثیری بر فرمانده کل قوا و فرماندهان نظامی ایران نخواهد داشت، چرا که مناسبات مالی بین المللی و همچنین سفری به آمریکا ندارند اما محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه ایران با توجه به این تحریم‌ها، ویزای آمریکا دریافت نخواهد کرد و در طول سفرهای کاری، امکان تبادلات بانکی و مالی نخواهد داشت. البته با توجه به پروتکل سازمان ملل، آمریکا همچنان مکلف خواهد بود به وزیرامورخارجه ایران ویزا اهدا کند و ظریف همچنان در این محدوده از نیویورک می‌تواند حضور یابد.

تحریم وزیرامورخارجه ایران در کنار رهبر انقلاب و فرماندهان سپاه پاسداران، احتمالاً پس از حضور موثر وزیر امورخارجه ایران در نیویورک و مجموعه گفت‌وگوهایی است که با پرمخاطب‌ترین رسانه‌های این کشور انجام داد و اثر روانی موثری بر اقدامات یکجانبه و تروریسم اقتصادی آمریکا داشت. آمریکا درصدد آن است که هرگونه ابتکارعمل از ایران در مقابله با تحریم‌ها و هرگونه امکان واکنش موثر بین‌المللی به این اقدامات خلاف قوانین بین‌المللی را سلب نماید اما تاکنون با وجود «کمپین فشار حداکثری» در این زمینه موفق نبوده است.

کد مطلب: 41258| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۴/۳ ۱۱:۵۵:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب