کد مطلب: 41222| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۳/۳۱ ۱۱:۱۳:۱۰| نسخه چاپی
 ترامپ: حمله به 3 سایت ایران در دستورکار بود/ 10 دقیقه پیش از حمله آن را متوقف کردم

ترامپ: حمله به 3 سایت ایران در دستورکار بود/ 10 دقیقه پیش از حمله آن را متوقف کردم

بین الملل - اخبار ملل: روزنامه «نیویورک تایمز» مدعی شد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با طرح حمله به برخی اهداف ایران موافقت کرد اما اندکی بعد به طور ناگهانی با اجرای آن طرح مخالفت کرد.

به گزارش نیویورک تایمز «دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پس از یک روز پرتنش، شب گذشته حملات نظامی علیه ایران در تقابل با ساقط کردن پهپاد تجسس آمریکا را تأیید، اما از اجرا شدن آن‌ها عقب‌نشینی کرد».جمهوری اسلامی ایران تاکیده کرده که این پهپاد وارد فضای کشورش شده و طبق قوانین بین المللی آن را ساقط کرده است. بر اساس این گزارش، طبق گفته چند مقام دولتی آمریکا، مقامات دیپلماتیک و نظامی پس از بحث و مذاکرات جدی در کاخ سفید، در جلسه مشاوره‌ای که میان مقامات ارشد امنیت ملی ریاست جمهوری و رهبران کنگره آمریکا برگزار شد، در شامگاه گذشته در انتظار یک حمله بودند.به گفته مقامات، رئیس جمهور ابتدا با حمله به چند هدف ایرانی مانند رادار و آتش‌بار‌های موشکی موافقت کرده بود.

یک مقام ارشد دولتی آمریکا مدعی شد که عملیات در مراحل اولیه خود بود که کنسل شد. هواپیما‌ها به راه افتاده و کشتی‌ها مستقر شده بودند، اما زمانی که دستور توقف آمد هیچ موشکی شلیک نشده بود.این گزارش افزوده است مشخص نیست که آیا دونالد ترامپ نظرش را در مورد حملات تغییر داد یا این که دولت مسیر را به دلایل لجستیک و استراتژیک عوض کرد. همچنین مشخص نیست که آیا حملات ممکن است پیشروی کنند یا نه.