کد مطلب: 41109| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۳/۱۹ ۸:۴۴:۱۰| نسخه چاپی
آغاز جنگ علنی استقلال با شفر؛ پیرمرد آلمانی یک دلار هم تخفیف نداد

آغاز جنگ علنی استقلال با شفر؛ پیرمرد آلمانی یک دلار هم تخفیف نداد

ایران - اخبار ملل: باشگاه استقلال با تصمیم عجیب مدیران خود وارد یک گودال جدید مالی شده و این بار باید بیش از یک میلیون و دویست هزار دلار برای فسخ قرارداد پیرمرد آلمانی پرداخت کند.

مدیران استقلال سه چهار هفته مانده به پایان فصل قبل فوتبال ایران، وینفرد شفر را کنار گذاشتند و بدون اینکه با این مربی حرفه ای تسویه حساب کنند، با استفاده از واژه تعلیق، تعیین تکلیف وی را به روزهای بعد از پایان فصل حواله کردند! مدیرعامل استقلال در این میان مدعی شد، قطعا با شفر توافق خواهد کرد و هزینه این جدایی نزدیک به صفر خواهد بود. مدیران استقلال امیدوار بودند، شفر بعد از برکناری یا همان تعلیق، ایران را ترک کند و مدت زیادی برای تعیین تکلیف او زمان صرف شود. همچنین امید استقلالی ها به این بود که شفر پیشنهادهایی از کشورهای عربی داشته باشد و پای میز مذاکره فسخ با استقلال بنشیند و توافق جدایی بر سر دریافت مبلغ ناچیزی انجام شود. حتی بحث تخفیف شفر بابت قرارداد یک میلیون و دویست هزار دلاری اش به وسیله برخی اهرم ها هم مطرح بود اما شفر بسیار حرفه ای تر از تصورات مدیران ناکارآمد استقلال است و در این مسائل کارکشته شده.

این مربی بیکار آلمانی تا پایان لیگ در ایران ماند و سکوت کرد و به جز یک سفر کوتاه و خروج از ایران بعد از اتمام فصل، بلافاصله به تهران برگشت و در هتل منتظر تصمیم فتحی و خطیر نشست. او هر گونه توافق و تخفیف مدنظر استقلالی ها را رد کرده و شایعه مذاکره اش با باشگاه بن یاس امارات هم صحت نداشت تا همه تیرهای باشگاه آبی به سنگ بخورد. حالا ماجرا از فاز دوستانه یا دیپلماسی ورزشی خارج و به تقابلی جدید بدل شده است.

از این جا به بعد موج اتهام ها شروع شد و مسائلی نظیر جعل مدرک فرزند شفر ـ که یکی از حربه های مدیرعامل و معاونش بود ـ هم کارگر نیفتاد. دیروز هم خطیر اتهام تازه دلالی به شفر وارد کرد که قرار است اسنادش را در سایت باشگاه منتشر کند که شاید همین موضوع هم تخلف تازه ای محسوب شود. به هر حال به نظر نمی رسد، فیفا در رسیدگی به طلب مربیان، توجهی به این حواشی بکند. شفر لجوج و سمج، محکم سر جایش نشسته و همه پولش را می خواهد! او در آستانه رجوع به فیفا و باز شدن پرونده ای تازه علیه استقلال است؛ شکایتی که می تواند استقلال را از لیگ قهرمانان آسیا در فصل آتی به دلیل تعدد شکایات و پرونده های طلبکاران خارجی محروم کند.

استقلال از چاله خارج و به چاه می افتد و حالا بعد از محکومیت ۴۰۰هزار دلاری در پرونده پروپییچ، همین شاکی قلدر را کم دارد که خزانه خالی باشگاه را به چالش جدیدی دعوت کند. مشخص نیست استقلال با این همه بدهی و وضع درآمدهای رو به افول و همچنین طلب های چندده میلیاردی که وصول همه شان در کوتاه مدت محال است، چگونه می خواهد گلیمش را از آب بیرون بکشد و از رخ دادن یک فاجعه پیشگیری کند و تازه در این بلبشو ، قرارداد تازه ای با یک سرمربی مطرح ایتالیایی امضا کند؟! بازیکنان نیز برای تمدید پول نقد می خواهند و خریدهای جدید که طبق لیست فرهاد مجیدی باید جذب شوند، برای امضا پیش پرداخت طلب می کنند. به نظر می رسد استقلال مثل باشگاه رقیب دولتی یعنی پرسپولیس در باتلاق اقتصادی گیر افتاده است.

کد مطلب: 41109| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۳/۱۹ ۸:۴۴:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب