کد مطلب: 41076| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۳/۱۳ ۸:۳۷:۱۰| نسخه چاپی
خانه « نیما یوشیج»به  تملک شهرداری تهران درآمد

خانه « نیما یوشیج»به تملک شهرداری تهران درآمد

شهرداری حمل و نقل - اخبار ملل: خانه نیما یوشیج با حمایت شهرداری تهران و همکاری سازمان زیباسازی پس از توافق نهایی با مالکین، تملک و در آستانه عید سعید فطر به جامعه ادب و هنر تقدیم شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران سید حمید موسوی شهردار این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت:۲۱ فروردین ماه قرارداد خرید خانه نیما یوشیج پس از ۱۹ سال بین شهرداری و مالک امضا و پس از آن امور مربوط به اجرای مفاد قرارداد تا حصول نتیجه پیگیری شد.

وی با تاکید بر اینکه فرایند تملک با سرعت  پیش رفت، ادامه داد: حسب قول داده شده به شهروندان اکنون سند مالکیت خانه نیما به نام شهرداری تهران شده است و به منظور مرمت و بازسازی آن، این ملک طی صورتجلسه ای تحویل سازمان زیباسازی شده و پس از عملیات مرمت و بازسازی عموم شهروندان می توانند از این خانه موزه بازدید کنند
 گفتنی است علی اسفندیاری مشهور به نیما یوشیج، شاعر معاصر ایرانی، بنیان‌گذار شعر نوین و ملقب به پدر شعر نو فارسی است. خانه وی که در منطقه شمیران، تجریش، خیابان دزاشیب، خیابان رمضانی قرار دارد، در دوره پهلوی دوم ساخته شد. این خانه در حدود ۶۸۸ متر مربع عرصه دارد و ۱۸۰ متر مربع نیز زیربنای آن است.

کد مطلب: 41076| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۳/۱۳ ۸:۳۷:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب