کد مطلب: 41028| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۳/۹ ۱۰:۱۷:۱۰| نسخه چاپی
آماده باش ارتش سوریه با عبور تانک های اسراییلی از خط آلفا در جولان

آماده باش ارتش سوریه با عبور تانک های اسراییلی از خط آلفا در جولان

بین الملل - اخبار ملل: تانک های رژیم صهیونیستی با عبور از خط «آلفا» در جولان اشغالی سوریه وارد منطقه عاری از سلاح و منطقه حائل بین نیروهای سوریه و نظامیان رژیم صهیونیستی شدند. نظامیان رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه، نوار مرزی بین دو بخش جولان دقیقاً در منطقه غرب روستای جباتا الخشب را نقض کردند.

منطقه عاری از سلاح، در سال ۱۹۷۴ از سوی سازمان ملل متحد به منظور جدا کردن نیروهای سوریه از نظامیان رژیم صهیونیستی ایجاد شد. در این منطقه نیروهای آندوف (نیروهای پاسدار صلح سازمان ملل متحد) مستقر هستند. منابع خبری گزارش دادند که منطقه مذکور برای سال‌ها تحت اشغال گروه تروریستی جبهه النصره (شاخه سوری القاعده) و سایر گروه‌های ترووریستی و تکفیری مورد حمایت رژیم صهیونیستی قرار داشت.ارتش سوریه سال میلادی گذشته طی عملیاتی گسترده، توانست جنوب این کشور و سه استانی را که در اشغال گروه های تروریستی بود، آزاد کند. این استان‌ها درعا، سویدا و قنیطره بود.

نیروهای آندوف همزمان با تحرکات صهیونیست ها برای ممانعت از هرگونه درگیری بین ارتش سوریه و نیروهای رژیم صیونیستی، به سمت منطقه حائل حرکت کرده‌اند.بر اساس این گزارش، نیروهای ارتش سوریه در آمادگی بالایی هستند و برای مقابله با هر حادثه ناگهانی، تجهیزات نظامی جدیدی به جولان ارسال کرده است.تانک‌های رژیم صهیونیستی نیز ابتدای ماه میلادی گذشته (آوریل) با عبور از خط آلفا، وارد منطقه عاری از سلاح جولان اشغالی سوریه شده بودند.

ارتش سوریه نیز به محض تحرکات ارتش رژیم صهیونیستی، فورا حالت آماده باش کامل برای نیروهای خود ـ که در منطقه حضور دارند ـ صادر کرد.منبعی امنیتی در این ارتباط گفت، منطقه‌ای که نیروهای اسرائیلی وارد آن شده‌اند، عاری از سلاح است و تحت سیطره نیروهای آندروف و داخل خط قرمز است. جولان اشغالی سوریه بخشی از استان «القنیطره» سوریه است. رژیم صهیونیستی در جنگ شش روزه سال ۱۹۶۷ این منطقه را اشغال و در سال ۱۹۸۲ آن را ضمیمه خود کرد؛ جامعه بین‌الملل هرگز این اقدام را به‌ رسمیت نشناخته است. رژیم صهیونیستی در این جنگ، علاوه بر جولان اشغالی سوریه، شبه جزیره سینای مصر، کرانه باختری رود اردن و نوار غزه را نیز اشغال کرد.

کد مطلب: 41028| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۳/۹ ۱۰:۱۷:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب