کد مطلب: 40976| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۳/۳ ۹:۱۸:۱۰| نسخه چاپی
اشک نخست وزیر انگلیس در آمد / ترزا می: 17 خرداد می روم +تصاویر

اشک نخست وزیر انگلیس در آمد / ترزا می: 17 خرداد می روم +تصاویر

بین الملل - اخبار ملل: «ترزا می» نخست وزیر انگلیس در پی ناکامی‌های مکرر در به تصویب رساندن توافق خروج از اتحادیه اروپا در کشورش گفت که روز ۱۷ خرداد از سمت خود استعفا می‌کند.

نخست وزیر انگلیس امروز جمعه سوم خرداد در جریان سخنرانی کوتاهی در برابر خانه شماره ۱۰ خیابان داونینگ، مقر نخست وزیری اعلام کرد از رهبری حزب محافظه‌کار متبوعش کناره‌گیری می‌کند که این در واقع به معنی استعفا از ریاست دولت نیز هست.

ترزا می که یک روز پس از برگزاری انتخابات پارلمان اروپا در انگلیس چنین تصمیمی را اعلام می‌کرد در حالی که بغض کرده بود و صدایش می‌لرزید، با یادآوری «عشق» خود به کشورش گفت: «از این که نتوانستم برکسیت را اجرایی کنم، بسیار متاسفم.»

خبرگزاری رویترز نیز در این زمینه نوشت که کناره گیری ترزا می منجر به تعمیق بحران خروج انگلیس از اتحادیه اروپا می شود زیرا احتمال دارد که نخست وزیر جدید از قراردادن تندروتر» برای برگزیت حمایت کند امری که فرصت های رویارویی با اتحادیه اروپا را بیشتر کرده و انگلیس را به سمت برگزاری انتخابات زودهنگام می کشاند. همچنین انتظار می رود که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در سفری رسمی روز سوم ژوئن به انگلیس برود و قرار است ترزا می از وی استقبال کرده و گفت گوهایی را انجام دهد.

کد مطلب: 40976| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۳/۳ ۹:۱۸:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب