کد مطلب: 40971| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۳/۲ ۹:۲:۱۰| نسخه چاپی
توقف خرید نفت ایران توسط آنکارا / ترکیه هم به جمع تحریم کنندگان نفت ایران پیوست

تسلیم شدن ترکیه در برابر فشارهای آمریکا؛

توقف خرید نفت ایران توسط آنکارا / ترکیه هم به جمع تحریم کنندگان نفت ایران پیوست

نفت - اخبار ملل: رویترز که اغلب موارد گزارشهایش را به استناد از سخنان و مطلعین موثق منتشر می کند و اما هرگز نامی از آنها نمی برد، باز هم ادعای جدیدی کرده و مدعی شده ترکیه از خریدن نفت ایران سرباز می زند.

خبر می رسد یک مقام ارشد ترکیه مدعی شده است، با پایان یافتن معافیت از تحریم‌های نفتی و عدم تمدید این معافیت‌ها توسط آمریکا، آنکارا خرید نفت از ایران را از ماه مه متوقف کرده است. این مقام ارشد ترکیه که نامش فاش نشده به خبرگزاری رویترز گفته است: «الان ما هیچ نفتی از ایران وارد نمی‌کنیم.» وی اضافه کرده است: ما یکی از هشت کشوری بودیم که از تحریم‌های نفتی (آمریکا) معاف شده بودیم. اکنون ما آماده‌ایم که از این تحریم‌ها پیروی کنیم. این مقام ضمن اعلام مخالفت ترکیه با تحریم علیه ایران گفته است، ما به تحریم‌ها اعتقاد نداریم، اما به عنوان یک متحد استراتژیک، به تصمیم ایالات متحده احترام می‌گذاریم. انزوای ایران مفید نخواهد بود.

رویترز در همین زمینه روز دوشنبه به نقل از منابع صنعتی، ردیابی نفتکش‌ها و شرکت‌های مشاوره انرژی گزارش داده بود که در ماه میلادی جاری هیچ نفتکشی با محموله نفتی از ایران در بنادر ترکیه پهلو نگرفته است.رویترز به نقل از منابع کشتیرانی می‌گوید، صادرات نفت خام ایران در ماه مه به ۵۰۰ هزاربشکه در روز کاهش یافته است. بخش عمده نفت خام ایران به کشور‌های آسیایی صادر می‌شود، اما معلوم نیست که چه کسی خریدار این نفت و یا در کجا ذخیره می‌شود. طبق این گزارش شرکت دولتی «توپراش» تنها مشتری نفت ایران در ترکیه از دولت آمریکا خواسته بود معافیت از تحریم‌های نفتی علیه ایران را برای این شرکت تمدید کند، اما واشینگتن با این درخواست موافقت نکرد.

کد مطلب: 40971| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۳/۲ ۹:۲:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب