کد مطلب: 40925| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۲/۲۸ ۸:۵:۱۰| نسخه چاپی
قیمت‌های میادین میوه و تره بار ، 34 درصد زیر میانگین سطح شهر

قیمت‌های میادین میوه و تره بار ، 34 درصد زیر میانگین سطح شهر

شهرداری حمل و نقل - اخبار ملل: قیمت انواع میوه و محصولات فرنگی در میادین میوه و تره بار به طور متوسط 34 درصد زیر قیمت میانگین سطح شهر است، به عبارتی با پول خرید 2 کیلوگرم میوه یا سبزیجات و صیفی‌جات در سطح شهر، می‌توان بیش از 3 کیلوگرم از همان محصول در میادین میوه و تره بار خریداری کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ قیمت انواع میوه در میادین میوه و تره بار 18 تا 44 درصد زیر قیمت سطح شهر است و در این میان، قیمت لیمو شیرین 44 درصد، کیوی 39 درصد، سیب زرد 38 درصد، سیب قرمز 37 درصد، طالبی 34 درصد، پرتقال درجه یک 32 درصد، پرتقال درجه دو 26 درصد، هندوانه 27 درصد و موز 18 و نیم درصد، زیر قیمت سطح شهر است.
به عبارتی، با پول خرید یک کیلوگرم لیمو شیرین از سطح شهر می‌توان یک کیلو و 800 گرم لیمو شیرین، با پول خرید یک کیلوگرم کیوی از سطح شهر می‌توان یک کیلو و 650 گرم کیوی و با پول خرید یک کیلوگرم سیب زرد یا قرمز از سطح شهر می‌توان یک کیلو و 600 گرم سیب زرد یا قرمز در میادین میوه و تره بار خریداری کرد.
همچنین با پول خرید 2 عدد طالبی یک کیلوگرمی در سطح شهر می‌توان 3 عدد طالبی یک کیلوگرمی، با پول خرید یک عدد هنداونه 3 کیلوگرمی در سطح شهر می‌توان یک عدد هندوانه 4 کیلوگرمی و با پول خرید 4 عدد موز در سطح شهر می‌توان 5 عدد موز از میادین میوه و تره بار خریداری کرد.
براساس این گزارش، قیمت محصولات فرنگی نیز در میادین میوه و تره بار 27 تا 52 درصد زیر قیمت سطح شهر است و در این میان، قیمت بادمجان 52 درصد، کدو 50 درصد، خیار 33 درصد، گوجه فرنگی 31 درصد، سیب زمینی 29 و نیم درصد، پیاز 28 و نیم درصد و سبزی‌های برگی 27 درصد زیر قیمت سطح شهر است.
به عبارتی، با پول خرید یک کیلوگرم بادمجان از سطح شهر می‌توان دو کیلو و 200 گرم بادمجان، با پول خرید یک کیلوگرم کدو از سطح شهر می‌توان دو کیلوگرم کدو، با پول خرید یک کیلوگرم خیار از سطح شهر می‌توان یک و نیم کیلوگرم خیار، با پول خرید یک کیلوگرم گوجه فرنگی از سطح شهر می‌توان یک کیلو و 450 گرم گوجه فرنگی، با پول خرید یک کیلوگرم سیب زمینی از سطح شهر می‌توان یک کیلو و 400 گرم سیب زمینی و با پول خرید یک کیلوگرم پیاز در سطح شهر می‌توان یک کیلو و 400 گرم پیاز از میادین میوه و تره بار خریداری کرد. گفتنی است، قدرت خرید شهروندان در صورت خرید از میادین میوه و تره بار به مراتب بالاتر می‌رود و کالاهای بیشتری در سبد مایحتاج روزانه آنها قرار می‌گیرد.

کد مطلب: 40925| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۲/۲۸ ۸:۵:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب