کد مطلب: 40885| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۲/۲۲ ۸:۵۴:۱۰| نسخه چاپی
پذیرش هزار و ۱۰۰ نفر شب مددجو در گرمخانه‌ها در ماه رمضان

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران خبر داد

پذیرش هزار و ۱۰۰ نفر شب مددجو در گرمخانه‌ها در ماه رمضان

شهرداری حمل و نقل - اخبار ملل: مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران ازپذیرش هزار و ۱۰۰ نفرشب مددجو در گرمخانه‌ها در ماه رمضان خبرداد.

نجم الدین محمدی در خصوص آخرین اقدامات شهرداری تهران در راستای ساماندهی کارتن خواب‌ها و افراد بی بضاعت در ماه رمضان، اظهار کرد: در سال جدید موضوع اسکان و تغذیه کارتن خواب‌های سطح شهر تهران همچون گذشته پیگیری می‌شود و ارائه خدمات به این گروه از افراد ادامه خواهد داشت.وی با اشاره به برپایی سفره‌های ساده افطاری برای نیازمندان، گفت: یکی از برنامه‌های ما در ماه رمضان تکریم خانواده‌های آسیب دیده است و شهرداری‌های مناطق با همکاری سازمان‌های مردم نهاد در مناسبت‌های خاص این اقدام را انجام می‌دهند.

به گفته محمدی سیاست این دوره از مدیریت شهری، توانمندسازی و آموزش خانواده‌های آسیب دیده و بهره مندی از حضور خیرین و مؤسسات نیکوکاری است.مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران در ادامه با اشاره به اینکه ساعت فعالیت گرمخانه‌ها در ماه مبارک رمضان از غروب تا ۷ صبح روز بعد خواهد بود، عنوان کرد: در ماه رمضان فعالیت گرمخانه‌ها به صورت شبانه روزی نخواهد بود چراکه این اماکن در روز نیازمند شستشو و نظافت هستند و باید برای پذیرش افراد در ساعات پایانی روز آماده سازی شوند.

محمدی با بیان اینکه از ابتدای ماه رمضان تاکنون به طور میانگین هزار و صد نفرشب مددجو به گرمخانه‌ها مراجعه کرده اند، تصریح کرد: به طور مثال، شب گذشته هزار و ۱۴۴ نفر در گرمخانه‌ها پذیرش شدند که ۱۱۲ نفر از این افراد را زنان تشکیل می‌دادند. البته این آمار در زمستان به بیش از ۲ هزار نفرشب افزایش پیدا می‌کند. وی در پایان با اشاره به راه‌های کمک رسانی شهروندان و مشارکت آنها برای حمایت از افراد آسیب دیده گفت: در ایام ماه رمضان شهروندان می‌توانند کمک‌های خود را با شماره گیری #۷۸۰* به دست نیازمندان برسانند.

کد مطلب: 40885| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۲/۲۲ ۸:۵۴:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب