کد مطلب: 40860| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۲/۱۷ ۸:۵۱:۱۰| نسخه چاپی
سمفونی طعم های اصیل ایرانی در هتل پارسیان آزادی

سمفونی طعم های اصیل ایرانی در هتل پارسیان آزادی

تغذیه و سلامت - ایران نیوز 24: جشنواره گردشگری خوراک به همت هتل پارسیان آزادی تهران و با همكاري دانشگاه آزاد اسلامی با حضور سامان گلریز در سطحی گسترده میان دانشجویان و آشپزان صنعت هتلداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هتل پارسیان آزادی، در این جشنواره، دانشجویان در رقابتی تنگاتنگ، بیش از ٢٠٠ نوع از غذا‌های مناطق مختلف ایران را همراه با پیش غذا، دسر و نوشیدنی‌های اصیل و ناشناخته شهر‌های مختلف ایران طبخ کردند و به داوری گذاشتند.بنابر این گزارش، مدیرعامل هتل پارسیان آزادی در این مراسم گفت:: قدمت مفهوم خوراک به حضور انسان بر کره خاکی بازمی گردد و معنای امروزین آن مرکب از خلاقیت، مهارت، خلق زیبایی و خوش طعمی است.

وی با اشاره به شکل گیری گردشگری خوراک در جهان افزود: امروزه سفر برای غذا به یکی از انگیزه‌های گردشگری در بسیاری از کشور‌های جهان تبدیل شده است و این سبک از گردشگری در سال‌های اخیر از چنان رشد فزاینده‌ای برخوردار بوده که هرساله سازمان جهانی گردشگری به عنوان مهم‌ترین سازمان جهانی در زمینه گردشگری، سرفصلی از گزارش‌های سالانه خود را به بخش گردشگری غذا و خوراک اختصاص می‌دهد و به معرفی کشور‌های فعال در این حوزه می‌پردازد.

 این گزارش حاکی است که بیش از دوهزار نوع غذا، بیش از یکصد نوع نوشیدنی و انواع نان و شیرینی بومی و اصیل ایرانی وجود دارد که این تعداد بیش از هر چیز به تنوع فرهنگی، قومی و جغرافیایی این مرز و بوم برمی‌گردد. شایان ذکر است مکتب آشپزی ایرانی یکی از سه مکتب اصلی خوراک در کنار مکاتب آشپزی رومی و چینی است که این موارد نشان‌دهنده ظرفیت کشورمان برای جذب گردشگری خوراک و فعالیت حرفه‌ای در این بخش است.

کد مطلب: 40860| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۲/۱۷ ۸:۵۱:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب