کد مطلب: 40786| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۲/۱۰ ۹:۶:۱۰| نسخه چاپی
پیدا شدن ردپای یک جانور افسانه‌ای در کوه‌های هیمالیا! + تصاویر

پیدا شدن ردپای یک جانور افسانه‌ای در کوه‌های هیمالیا! + تصاویر

محیط زیست و گردشگری - ایران نیوز 24: ارتش هند مدعی است که رد پای متعلق به یتی (Yeti) ، موجود افسانه ای را در کوه های هیمالیا یافته است.

بنا به افسانه ها یتی یا مرد برفی موجودی با جثه بزرگ است که در کوه های هیمالیا زندگی می کند.در توئیت ارتش هند نوشته شده است: برای اولین بار گروه اعزامی ارتش به کوهستان ردپاهای رمزآمیز یتی، جانور افسانه ای را پیدا کردند.طول ردپاهای کشف شده ۸۱ سانتی متر و عرض آن ۳۸ سانتی متر است. این ردپاها در نزدیکی اردوگاه ماکالو در مرز نپال با تبت مشاهده شده است.

بسیاری از کاربران شبکه اجتماعی توئیتر از ارتش هند به دلیل انتشار این توئیت انتقاد کرده اند. به گفته این گروه از کاربران ارتش هند دست به تبلیغ برای افسانه ای زده که پیش از این غیر واقعی بودن آن از سوی علم اثبات شده است.شماری از دانشمندان بین المللی در سال ۲۰۱۷ چند مورد از شواهد مبنی بر وجود یتی را مطالعه کردند. آنها به این نتیجه رسیدند که این شواهد متعلق به خرس ها است. گروهی از کوهنوردان ژاپنی در سال ۲۰۰۸ پس از بازگشت از کوه های غرب نپال اعلام کرده بودند که ردپاهایی را در کوهستان مشاهده کرده اند. آنها بر این باور بودند که این ردپاها متعلق به یتی است.

 

کد مطلب: 40786| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۲/۱۰ ۹:۶:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب