کد مطلب: 40742| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۲/۴ ۱۱:۱۸:۱۰| نسخه چاپی
شش دلیل برای نخریدن گوشی‌ تاشو

شش دلیل برای نخریدن گوشی‌ تاشو

فن آوری وارتباطات - ایران نیوز 24: بله! خودمان خبر داریم گوشی گران شده و حتی اگر دلمان بخواهد هم نمی‌توانیم سراغ نوبرانه‌های الهه تکنولوژی در عرصه گوشی‌های موبایل برویم اما دل است دیگر؛ حتی اگر جیب‌مان خالی باشد، باز دلمان می‌خواهد.

همین که مدام در حال مرور خبرها باشیم و تصاویر رونمایی پیاپی گوشی‌های جدید تاشو را به چشم ببینیم، حتما دلمان می‌سوزد. اگر جزو این دسته هستید نوشته زیر می‌تواند کمک کند کمی آن دل داغ‌دیده را تیمار کنید. کی گفته همه باید یک گوشی تاشو داشته باشند؟

دلیل شماره یک؛ احتمال وقوع چین‌خوردگی

یکی از مهم‌ترین مشکلات گوشی‌های تاشو، بحث چین‌خوردگی در وسط نمایشگر است. در نمونه‌های عرضه شده فعلی شاید از دور، این مشکل خیلی به چشم نیاید اما از نزدیک، قطعاً آن را احساس خواهید کرد. حل این مشکل گوشی‌های تاشو چندان ساده نیست و ظاهراً به این زودی‌ها، شرکت‌های تکنولوژی نمی‌توانند آن را برطرف کنند. این چین‌خوردگی به کاربران این نکته را یادآوری می‌کند که در نهایت در حال استفاده از یک مدل اولیه هستند.

دلیل شماره دو؛ مسئله دوام

مهمتریت مسئله در مورد گوشی‌های تاشو، بحث دوام است. مدل‌های عرضه شده فعلی اگر چه لولای جذابی دارند و شرکت‌های تولیدکننده ادعا می‌کنند کارآیی آنها تا صدها هزار بار مرتبه تضمین شده اما چه کسی می‌کند صحت چنین ادعایی را تایید کند؟ وجود یک پیکسل سوخته در گوشی هزار دلاری به اندازه کافی بد است اما اگر پیکسل‌های مربوط به ناحیه میانی شروع به سوختن کنند چه اتفاقی می‌افتد؟ آیا شرکت‌های سازنده می‌توانند دوام پیکسل‌های مربوط به این ناحیه را برای چند سال استفاده تضمین کنند؟ همچنین کاربران چنین گجت‌های گران‌قیمتی مطمئناً می‌خواهند با خیال راحت از آن‌ها استفاده کنند و به همین دلیل، آیا امکان بهره‌گیری از کیس محافظ برای آنها وجود دارد؟

دلیل شماره سه؛ کمبود نرم‌افزارهای سازگار

تشویق توسعه‌دهندگان برای پشتیبانی از گوشی‌های تاشو چالشی جدی به حساب می‌آید. زیرا توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های اندروید باید موارد جدیدی را برای اندازه‌های مختلف نمایشگرها و نسبت‌های تصویر گوناگونی در نظر بگیرند و این کار را برای انواع و اقسام گوشی‌های تاشو تکرار کنند. چنین کاری اصلاً ساده نخواهد بود. فکر می‌کنید چه تعداد از توسعه‌دهندگان، اپلیکیشن‌های خود را برای تبلت‌های تاشو به‌روزرسانی می‌کنند؟ همین حالا اینستاگرام بعد از گذشت ۹سال، هنوز نسخه مختص آی‌پد یا تبلت‌های اندرویدی را عرضه نکرده است.

دلیل شماره چهار؛ عمر باتری

باتری ۴۳۸۰میلی‌آمپر ساعتی برای یک گوشی نرمال، باتری بزرگ و جان‌سختی به حساب می‌آید اما نمی‌توان انتظار داشت زورش به یک نمایشگر ۷.۳اینچی برسد. شاید بعدها روزی برسد که تکنولوژی این مشکل را برطرف کند اما گوشی‌های تاشو ابتدایی، حتما با مشکل عمر باتری روبرو خواهند بود. هر بار باز و بسته کردن نمایشگر می‌تواند روند مصرف انرژی را شدت ببخشد.

دلیل شماره پنج؛ زشت و بدترکیب

تولیدکننده‌ها به شکلی هوشمندانه عدد مربوط به ضخامت گوشی‌های خود را اعلام نکرده‌اند اما نگاهی سرسری به یکی از تصاویر یا ویدیوهای منتشر شده از موبایل‌های تاشوی فعلی می‌تواند موضوع را به خوبی روشن کند. یک گوشی تاشو به باتری بزرگی نیاز دارد. باتری بزرگ هم یعنی افزایش ضخامت دستگاه. فکر می‌کنید کاربران چطوری باید یک گوشی ضخیم را داخل جیب‌شان بگذارند.

دلیل شماره شش؛ قیمت

گوشی هزار دلاری در ایران یعنی حداقل 14میلیون تومان. البته که در بازار این عدد تا نزدیک 20میلیون پیش می‌رود. گوشی‌های تاشو خیلی بیشتر از یک موبایل هزار دلاری قیمت دارند و این اصلا مشکل ساده‌ای نیست.

 

کد مطلب: 40742| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۲/۴ ۱۱:۱۸:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب