کد مطلب: 40732| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۲/۴ ۸:۴۴:۱۰| نسخه چاپی
افتتاح پروژه اتصال شرق بزرگراه ارتش به جنوب بزرگراه امام‌علی(ع) در روزهای آتی/ تغییر رویکرد سرمایه گذاری از مسکن به حوزه‌ی گردشگری

شهردار منطقه یک تهران خبر داد

افتتاح پروژه اتصال شرق بزرگراه ارتش به جنوب بزرگراه امام‌علی(ع) در روزهای آتی/ تغییر رویکرد سرمایه گذاری از مسکن به حوزه‌ی گردشگری

شهرداری حمل و نقل - ایران نیوز 24: شهردار منطقه یک از افتتاح پروژه اتصال شرق بزرگراه ارتش به جنوب بزرگراه امام‌علی(ع) در روزهای آتی خبر داد.

سید حمید موسوی افزود: این پروژه به طول ۳۰۰ متر از مطالبات اصلی مردم منطقه خصوصاً اهالی شهرک قائم و شهرک محلاتی بود. با احداث این پروژه، بار ترافیک دوربرگردان اقدسیه و بزرگراه ارتش کاهش پیدا می کند و گره‌های ترافیکی منطقه باز می‌شود. این پروژه ۱۵اسفند۹۷ آغاز شد و پس از گذشت حدود ۴۵روز، طی چند روز آینده افتتاح می شود. موسوی با بیان اینکه رویکرد منطقه نسبت به گذشته متفاوت شده است و از سرمایه گذاری در بخش مسکن به رویکرد سرمایه گذاری در حوزه‌ی گردشگری تغییر یافته است، گفت: در بهمن ماه درآمد شهرداری منطقه یک ۸۰ درصد بود که حالا خوشبختانه به ۱۰۳ درصد رسیده است و درآمد غیر نقد نیز تا حدودی محقق شده است.وی با اشاره به کاهش آمار نارضایتی مردم با بیان این که ۶۰ درصد آمار تماس مردمی با سامانه‌های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ کاهش یافته و این نشان می‌دهد که توانستیم در این سه ماه عملکرد خوبی در حوزه‌ نگهداشت شهر داشته باشیم افزود: متأسفانه یکی از موضوعات در منطقه یک اغتشاشات بصری، سد معبر ساختمان‌ها و حصار کارگاه‌ها بود که سعی کردیم پیش از آغاز سال جدید نهضت حصارهای زیبا را پیرامون حصارهای کارگاهی ایجاد کنیم تا بتوانیم وضعیت سیما و منظر شهری را ساماندهی کنیم.

وی با شااره به بازدید اخیر مدیر عامل سازمان آتش نشانی گفت: با حضور داوری در مورد سرانجام گودهای پرخطر ساختمان‌های ناایمن و توسعه ایستگاه‌های آتش نشانی به نتایج خوبی رسیدیم و به زودی زمین برای احداث ایستگاه آتش نشانی قیطریه تحویل سازمان آتش نشانی خواهد شد. شهردار منطقه یک با اشاره به مشکلات ترافیکی موجود در سطح منطقه با بیان این که موافقت شهردار تهران و مدیر عامل مترو را برای اتصال خط یک و ۳ مترو را جلب کرده‌ایم گفت: دو پروژه پل روگذر دسترسی به نمایشگاه بین‌المللی و پل اتصال ارتش به امام علی (ع) در حال تبدیل شدن به آثار باستانی بودند که خوشبختانه توانستیم با تزریق منابع مالی نسبت به تکمیل این پروژه‌ها اقدام کنیم و امیدواریم هر چه سریع‌تر بتوانیم نسبت به افتتاح این دو پروژه اقدام کنیم.

وی با اشاره به لزوم صرفه جویی در هزینه‌های شهر با بیان این که در اطراف پروژه‌ها می‌بایست اقداماتی در راستای زیبا سازی انجام دهیم اما هزینه‌های آن بسیار بالا بود گفت: خلاقیت به خرج داده و با استفاده از شن‌های رنگی این فضاها را زیبا کردیم. که خوشبختانه علاوه بر اینکه با استقبال شهروندان مواجه شد این شن‌ها موجب نفوذ آب به زمین و همچنین مانع از بروز گرد و خاک می‌شوند. و این در حالی است که با ۱۳ میلیون تومان توانستیم زیبایی را به پروژه‌های شهری بازگردانیم.

شهردار منطقه یک از ارسال نامه برای بازپس گیری ۷۹ ملک شهرداری که در اختیار افراد غیر است، خبر داد و افزود: در حال باز پس گیری این املاک هستیم تا بتوانیم نسبت به فراخوان سرمایه گذاران جدید اقدام کنیم به عنوان مثال یک باغ دو هزار متری در ازگل در اختیار یکی از بخش‌هایی است که به عنوان پمپ بنزین از آن استفاده می‌کنند اما مساله جالب این است که تنها دو عامل نازل بنزین وجود دارد که می‌باید برای استفاده هر چه بهتر نیز تمهیداتی اندیشده شود.

وی با این این که برخی از ساختمانها و آ پارتمانهای شهرداری طی سالهای قبل در اختیار برخی از افراد قرار گرفته است گفت: ما مطالبه ملک خود را داریم و نامه‌ها نیز برای بازپس یگری صادر شده است.موسوی  در مورد سرانجام باغات منطقه یک نیز با بیان این که با اوقاف و سایر سازمان‌هایی که مالک باغ‌های منطقه یک هستند نامه نوشتیم تا باغات خود را به صورت اجاره در اختیار شهرداری قرار دهند که هنوز پاسخی دریافت نکردیم.

وی در مورد ترافیک منطقه سوهانک و اعتقادات مردم به دلیل حضور دانشگاه‌های آزاد گفت: مشاوری در این زمینه اخذ کرده و در حال انجام مطالعات هستیم.موسوی  در مورد مالسازی در منطقه یک با بیان اینکه در سالهای آینده فضاهای تجاری و مال‌ها دچار رکود می‌شوند گفت: همین حالا هم مالهای منطقه یک که بعد فرامنطقه‌ای دارند نقش منطقه‌ای پیدا کرده‌اند و انگیزه برای توسعه تجاری روز به روز کاهش می‌یابد.

 

کد مطلب: 40732| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۲/۴ ۸:۴۴:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب