کد مطلب: 40689| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۱/۳۱ ۹:۲۴:۱۰| نسخه چاپی
حمله شدیداللحن مقام اماراتی: تا سقوط اردوغان، به ترکیه نروید

حمله شدیداللحن مقام اماراتی: تا سقوط اردوغان، به ترکیه نروید

بین الملل - ایران نیوز 24: معاون رئیس پلیس دبی از شهروندان اماراتی خواست، تا زمان سقوط دولت رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه به این کشور سفر نکنند.

ضاحی خلفان، در توییت های خود از اعلام آنکارا مبنی بر دستگیری "دو مأمور مرد سازمان اطلاعات امارات" در استانبول به شدت انتقاد و اردوغان را متهم به "به راه انداختن بحران دو جاسوس کرد، زیرا به زعم خلفان، می خواسته است از این طریق توجه مردم را از ناکامی خود در انتخابات اخیر شهرداری های ترکیه منحرف کند". ضاحی خلفان نوشت: "اردوغان بحرانی را به راه انداخت تا جایگزین بحران دیگری شود. بحران جاسوس های اماراتی را به راه انداخت تا توجه مردم را از ناکامی خود در انتخابات اخیر شهرداری ها منحرف کند. روشن است این روش برای کسی که شیوه اخوانی ها برای سرپوش گذاشتن بر ناکامی خودشان را درک می کند، راه به جایی نمی برد.

وی همچنین ترکیه را تحت سیطره قطر دانست و نوشت: "به شهروندان امارات و افراد مقیم در آن هشدار می دهم و توصیه می کنم که به ترکیه سفر نکنند زیرا شاید در دوره اردوغان برای شما اتهام جاسوسی سرهم کنند".خلفان افزود: "توصیه ام این است که به هیچ وجه به ترکیه سفر نکنید؛ تا زمانی که دولت اردوغان سقوط کند و خداوند فردی غیرنژادپرست را در ترکیه روی کار بیاورد".

خلفان از اماراتی ها و افراد مقیم در کشورش خواست تا سفرهای گردشگری خود به ترکیه را قطع کرده و کالاهای تولیدی ترکیه را در اعتراض به این اقدام آنکارا تحریم کنند. مسئولان ترکیه روز گذشته از دستگیری دو نفر در شهر استانبول به اتهام جاسوسی برای امارات خبر دادند که تحقیقات از یکی از آنها درخصوص اینکه آیا با قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد رژیم سعودی ارتباط داشته یا نه در جریان است.

".

 

کد مطلب: 40689| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۱/۳۱ ۹:۲۴:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب