کد مطلب: 40657| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۱/۲۷ ۹:۲۵:۱۰| نسخه چاپی
اعطای کمک های نقدی، بلاعوض و تسهیلات قرض الحسنه به سيل زدگان

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران خبر داد

اعطای کمک های نقدی، بلاعوض و تسهیلات قرض الحسنه به سيل زدگان

بانک و بیمه - ایران نیوز 24: مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران از اختصاص بالغ بر۲۰۰ ميليارد ريال وام قرض الحسنه به آسيب ديدگان سيل اخير خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهرایران، دکتر مرتضی اکبری با بیان اینکه بانک قرض الحسنه مهر ایران کمك به سيل زدگان را بخشي از مسئوليت هاي اجتماعي خود مي داند و به همين منظور از همان ابتداي امر فعاليت هاي كمك رساني خود را آغاز كرده است، گفت: این بانک با استقرار پایگاه های کمک رساني خود در شهرستان هاي مختلف استان هاي سيل زده به توزيع مايحتاج ضروري شامل مواد غذايي، آب آشاميدني و لوازم بهداشتي اقدام کرده است.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران خاطرنشان کرد: این بانک، مبلغ ۱۰ میليارد ريال کمك بلاعوض غيرنقدي از محل بودجه تبليغات و كمك هاي كاركنان خود، به اين استان ها پرداخت نموده است.ذ وی افزود: برای امروز نیز، یک ميليارد ريال کمک بلاعوض به سيل زدگان استان هاي مختلف کشور از سوي بانك قرض الحسنه مهر ايران به كميته امداد امام خميني (ره) اختصاص پيدا مي كند تا به مددخواهان اين نهاد پرداخت شود.دکتر مرتضی اکبری ادامه داد: همچنین، مبلغ ۲۰۰ میليارد ريال تسهيلات قرض الحسنه تا سقف ۵۰ ميليون ريال به ازاي هر نفر، با معرفي کميته امداد امام خميني (ره) به سيل زدگان اختصاص مي يابد.

* پرداخت۱۵۰ هزار ميليارد ريال تسهيلات قرض الحسنه در سال ۹۸

دکتر اکبری همچنین از پيش بيني پرداخت بيش از يك ميليون و ۵۰۰ هزار فقره تسهيلات قرض الحسنه در سال جاري خبر داد و افزود: در سال ۱۳۹۷ بالغ بر يک ميليون و ۲۳۰ هزار فقره تسهيلات به ارزش ۱۳۰ هزار ميليارد ريال پرداخت شده است كه نسبت به سال گذشته بالغ بر ۶۲.۵ درصد رشد داشته است.وی افزود: در سال جاری نیز، پرداخت بیش از يک ميليون و ۵۰۰ هزار فقره تسهيلات قرض الحسنه به ارزش ۱۵۰ هزار ميليارد ريال در حوزه هاي مختلف به بويژه حمايت از رونق توليد ملي، اشتغالزايي و کار آفريني را پيش بيني مي کنيم.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران با اشاره به همکاری های صورت گرفته با کميته امداد امام خميني (ره) اظهارداشت: اين بانک با هدف كمك به بهبود وضعيت معيشتي و اقتصادي نيازمندان جامعه در همكاري با كميته امداد امام خميني (ره) بالغ بر ۱۱۲ هزار فقره تسهيلات قرض الحسنه اشتغالزايي، كارآفريني و كارگشايي به ارزش بيش از ۶ هزار و ۷۰۰ ميليارد ريال به مددجويان تحت پوشش اين نهاد پرداخت نموده است.

وی ادامه داد: از این میزان تسهیلات، مبلغ ۴۳۴۰ ميليارد ريال تسهيلات تکليفي و کارگشايي از محل منابع بانک قرض الحسنه مهر ايران و مبلغ ۲۳۶۰ ميليارد ريال تسهيلات اشتغال زايي و وديعه مسکن از محل منابع بانك و صندوق امداد ولايت پرداخت شده است. دکتر اکبری ضمن تاکید بر تقویت همکاری هاي ميان دو مجموعه در سال ۱۳۹۸ تصريح كرد: خوشبختانه رضايت مطلوبي از عملكرد دو مجموعه در حوزه توانمندسازي نيازمندان جامعه وجود دارد و اين تعاملات براي سال جاري گسترش پيدا خواهد كرد.وی افزود: بانک قرض الحسنه مهرایران آمادگی این را دارد که با هم افزايي کميته امداد امام خميني (ره) امسال به جمعيت بيشتري از مددخواهان تسهيلات قرض الحسنه به ويژه با رويکرد اشتغالزايي پرداخت كند.

اختصاص دو برابری منابع بانک قرض الحسنه مهر ایران به نیازمندان کمیته امداد

رییس کمیته امداد امام خميني (ره) درباره همکاري با بانک قرض الحسنه مهر ايران بيان داشت: هم افزايي با بانک قرض الحسنه مهر ايران در سال گذشته يكي از روش هايي بود كه به اين نهاد براي ارائه خدمات بهتر به مددخواهان كمك كرد.

به گزارش روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، مهندس پرویز فتاح با اشاره به همکاری های صورت گرفته با اين بانک براي پرداخت تسهيلات قرض الحسنه به نيازمندان اظهارداشت: اگر کميته امداد يك برابر آورده براي پرداخت تسهيلات به نيازمندان اختصاص داده است، بانك قرض الحسنه مهر ايران دو برابر آن را به مبلغ ما اضافه كرده است.فتاح ادامه داد: بانک قرض الحسنه مهر ایران حدود ۶۸۰ میلیارد تومان به افراد تحت پوشش کمیته امداد وام پرداخت کرده است که تنها يك سوم اين مبلغ را كميته آورده و مابقي آن را بانك اختصاص داده است. وی افزود: این هم افزایی به نفع کميته امداد امام خميني (ره) بوده و بانک نيز توانسته است در مسئوليت اجتماعي خود که پرداخت تسهيلات قرض الحسنه به جامعه هدف مي باشد گامهاي موثري بردارد.

رییس کمیته امداد امام خمیني (ره) بيان داشت: اين روش را در سال ۹۸ با بانک قرض الحسنه مهر ايران تقويت مي کنيم و امسال بالغ بر يک هزار ميليارد تومان هدف گذاري كرده ايم كه ممكن است با تلاشمان همين را هم افزايش دهيم.وی با اشاره به ساز و کار وام های تجاری اظهارداشت: ما در کمیته امداد وام هايي را که مرسوم به ساز و کار بانك هاي تجاري است را ممنوع كرده ايم و تمام وامهايي كه از محل منابع دولتي و يا امدادي پرداخت مي شود به صورت كلي قرض الحسنه هستند.

پرویز فتاح رییس کمیته امداد امام خميني (ره) با اشاره به اهميت قرض الحسنه در توانمندسازي نيازمندن بيان داشت: يکي از ماموريت هاي اصلي کميته امداد در حمايت از جامعه هدف قرض الحسنه است.وی افزود: توانمندسازی نیازمندان از طریق قرض الحسنه به مراتب مي تواند موثر تر از ساير خدمات کميته امداد باشد زيرا هم اعتقاد قلبي و ديني ماست و هم آثار آن به خوبي در جامعه مشهود است.

رییس کمیته امداد امام خمیني (ره) با اشاره به آمار تسهيلات قرض الحسنه پرداخت شده در اين نهاد گفت: در سال ۹۷ حدود ۲ هزار ميليارد تومان وام قرض الحسنه از محل منابع امدادي و دولتي به افراد واجد شرايط براي اشتغالزايي پرداخت شده است.وی ادامه داد: تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی پرداخت شده در سال گذشته به بيش از ۱۰۰ هزار نفر اختصاص گرفته و امسال نيز سقف بودجه متعلق به وام اشتغال باتوجه به عمکرد خوب صورت گرفته، ۲ و نيم برابر شده است.

پرویز فتاح اعلام کرد: مجلس شورای اسلامی برای کميته امداد سنگ تمام گذاشته است و مبلغ ۳۵۰۰ ميليارد توامن در تبصره ماده ۱۶ براي کميته امداد وام قرض الحسنه پيش بيني کرده اند و اميدواريم كه بتوانيم آن را ۱۰۰ درصد جذب نماييم.وی ادامه داد: توانمندسازی و ایجاد اشتغال پایدار هدف اصلي کميته امداد است و اين نهاد در سال ۱۳۹۸ بالغ بر ۶ هزار فقره تسهيلات اشتغالزايي به افراد تحت پوشش پرداخت خواهد کرد.

 

کد مطلب: 40657| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۱/۲۷ ۹:۲۵:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب