کد مطلب: 40562| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۱/۱۳ ۲۱:۳۴:۱۰| نسخه چاپی
جمشید مشایخی بازیگر پیشکسوت سینمای ایران درگذشت

جمشید مشایخی بازیگر پیشکسوت سینمای ایران درگذشت

راديو و تلويزيون - ایران نیوز 24: جمشید مشایخی بازیگر پیشکسوت که در طول تعطیلات نوروز در بیمارستان عرفان بستری بود، ساعاتی پیش دار فانی را وداع گفت.

مسعود نجفی مدیرروابط عمومی سازمان سینمایی ضمن تایید خبر درگذشت جمشید مشایخی گفت: این هنرمند امشب ۱۳ فروردین ماه ساعت ۲۱ در بیمارستان عرفان درگذشت.وی بیان کرد: این هنرمند مدتی به دلیل بیماری در این بیمارستان بستری بود. مسعود نجفی در پایان گفت: در تلاش هستیم تا با هماهنگی‌های لازم مراسم تشییع پیکر این هنرمند را روز شنبه ۱۷ فروردین ماه برگزار شود. جزئیات مراسم تشییع این بازیگر متعاقباً اعلام می‌شود.

پست صفحه اینستاگرام جمشید مشایخی درباره درگذشت این بازیگر پیشکسوت

جمشید مشایخی یکی از ماندگارترین چهره‌های عرصه بازیگری متولد ۶ آذر ۱۳۱۳ در تهران بود و از سال ۱۳۳۶ با نمایش "وظیفه پزشک" فعالیت بازیگری خود را آغاز کرد و با فیلم کوتاه "جلد مار" در سال ۴۲ مقابل دوربین رفت و دو سال بعد با فیلم "خشت و آینه" وارد سینما شد. او تا به امروز ایفاگر نقش‌های ماندگاری بوده است که از جمله آنها می‌توان به فیلم‌های "گاو"، "قیصر"، "شازده احتجاب"، "سوته‌دلان"، "خانه عنکبوت"، "کمال‌الملک"، "گل‌های داودی"، "آوار"، "پدر بزرگ"، "طلسم"، "سرب"، "روز واقعه"، "خانه روی آب" و "یک بوس کوچولو" و مجموعه‌های "هزاردستان"، "داستان‌های مولوی"، "سلطان صاحبقران"، "امام علی (ع) " و "پهلوانان نمی‌میرند" اشاره کرد.

 

کد مطلب: 40562| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۱/۱۳ ۲۱:۳۴:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب