کد مطلب: 40488| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ ۱۶:۱۰:۱۰| نسخه چاپی
این فیل بلندترین عاج را در جهان دارد + تصاویر

این فیل بلندترین عاج را در جهان دارد + تصاویر

محیط زیست و گردشگری - ایران نیوز 24: یک عکاس بریتانیایی موفق شده تصاویری شگفت انگیز از یک فیل که دارای بلندترین عاج در بین همنوعان خود است شکار کند.

بورارد لوكاس عکاس حیات وحش در سفر به پارک ملی ساوو شرق که یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین پارک‌های ملی کنیا محسوب می شود عکس هایی از یک فیل کهنسال که دارای عاج هایی بلند است بگیرد.وی که این عکس ها را با ربات BeetleCam گرفته می گوید: این عکس ها شگفت انگیزترین تصاویری است که من از آغاز کار عکاسی تاکنون گرفته ام.بورارد افزود: اگر با چشمان خودم نمی دیدم شاید باور نمی کردم که چنین فیلی هنوز هم وجود داشته باشد.

به گفته بورارد اگر ملکه فیل ها وجود داشته باشد مطمئنا این فیل ملکه آنهاست.وزن هر یک از عاج های این فیل که به نظر می رسد 60 ساله باشد به 50 کیلوگرم می رسد.بورارد می گوید فکر می کنم که 20 فیل با عاج بزرگ بر روی زمین باقی مانده باشد و تقریبا نیمی از آنها در پارک ساوو شرق هستند. پارک ملی ساوو شرق یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین پارک‌های ملی کنیا است که 11747 کیلومتر مربع وسعت دارد. گشایش‌یافته در 1948، این پارک در ناحیه تائیتا-تاوتا در استان ساحلی قرار گرفته. پارک به دو بخش شرقی و غربی تقسیم شده که توسط راه‌آهن از هم جدا می‌شوند. نام پارک از رودخانه ساوو می‌آید؛ رودی که از از غرب به شرق این پارک ملی در جریان است. انتهای غربی پارک به مرز تانزانیا می‌رسد.

 

کلید واژه ها: فیل عاج فیل حیات وحش
کد مطلب: 40488| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ ۱۶:۱۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب