کد مطلب: 40429| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۱۴ ۱۸:۵۱:۱۰| نسخه چاپی
فهرست پولدارترین‌ افراد جهان؛ دختر 21 ساله جوان‌ترین میلیاردر + تصویر

فهرست پولدارترین‌ افراد جهان؛ دختر 21 ساله جوان‌ترین میلیاردر + تصویر

گوناگون - ایران نیوز 24: نشریه فوربس گزارش سالانه خود را از پولدارترین افراد جهان منتشر کرد.

به گزارش یورونیوز، در این فهرست نام ۲ هزار و ۱۵۳ میلیاردر جهان در سال ۲۰۱۹ آمده است. این افراد روی هم ۸.۴ هزار میلیارد دلار سرمایه دارند.کایلی جنر، دختر ۲۱ ساله آمریکایی، که ارزش دارایی‌هایش به یک میلیارد دلار رسیده است رکورد جوا‌ن‌ترین میلیاردر خودساخته تاریخ را شکسته است.

کایلی جنر جوانترین میلیاردر جهان

او که به عنوان چهره‌ی مطرح دنیای مد و برنامه‌های تلویزیونی شناخته می‌شود به آن دسته افراد فهرست تعلق دارد که ثروت خود را از طریق فعالیت شخصی، و نه از راه ارث، به دست آورده‌اند.زمانی که مارک زاکربرگ، موسس و مدیرعامل فیسبوک، برای اولین بار وارد باشگاه میلیاردرهای جهان شد ۲۳ سال داشت. حضور ۶۰۷ آمریکایی در این لیست رکوردی تازه به حساب می‌آید. از ۲۰ پولدارترین فرد دنیا، 16 تای آن‌ها آمریکایی هستند.

جف بیزوس، مدیرعامل شرکت آمازون همچنان با ۱۳۱ میلیارد دلار ثروت در صدر جدول قرار دارد.پس از او، بیل گیتس، بنیانگذار شرکت مایکروسافت با ۹۶ میلیارد دلار و وارن بافت، مدیرعامل شرکت هلدینگ برکشایر هاتاوی با ۸۲ میلیارد دلار قرار دارند.در فهرست منتشر شده نام دانیل اک و مارتین لورنزون، بنیانگذاران نرم‌افزار اشتراک موسیقی «اسپاتیفای»، دیده می‌شوند که به ترتیب ثروتشان ۲.۳ و ۳.۱ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

ایوان اشپیگل ۲۸ ساله، موسس و مدیرعامل «اسنپ‌چت» با ۲ میلیارد دلار سرمایه در جمع هشت میلیاردر جوان زیر ۳۰ سال قرار دارد.243 زن در فهرست میلیاردرهای جهان حضور دارند که تعداد آن‌ها نسبت به دهه قبل تقریبا سه برابر شده است. ثروتمندترین زن جهان فرانسوا بتانکور می‌یر فرانسوی است که پس از مرگ مادرش لیلیان بتانکور مالک شرکت لوازم آرایشی لورئال سرمایه این شرکت را به ارث برده است و اکنون با ۴۹.۳ میلیارد دلار در رده پانزدهمین فرد ثروتمند جهان قرار دارد.

 

کد مطلب: 40429| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۱۴ ۱۸:۵۱:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب