کد مطلب: 40418| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۱۳ ۱۱:۲:۱۰| نسخه چاپی
افتتاح اولین شهربازی منطقه 21 تا پایان هفته جاری/ بهره برداری از پروژه تقاطع دوگاز تا پایان امسال

حسین رحمانی خبر داد

افتتاح اولین شهربازی منطقه 21 تا پایان هفته جاری/ بهره برداری از پروژه تقاطع دوگاز تا پایان امسال

شهرداری حمل و نقل - ایران نیوز 24: شهردار منطقه 21 تهران ازافتتاح اولین شهربازی این منطقه تا پایان هفته جاری خبر داد و گفت: با تمهیدات اندیشیده شده پروژه تقاطع دوگاز نیز تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار ایران نیوز 24، حسین رحمانی با بیان اینکه برای پروژه‌های آماده بهره‌برداری و همچنین در دست اقدام این منطقه اعتباری 500 میلیارد تومانی تخصیص یافته است، افزود: «درحال به اتمام رساندن پروژه‌های عمرانی مثل تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید لشگری - سه راهی اندیشه (دوگاز) هستیم. این پروژه از اسفند سال گذشته شروع شده که امیدواریم تا پایان سال آن را به بهره برداری برسانیم. برآورد هزینه این پروژه بالغ بر 40 میلیارد تومان و به صورت مشارکتی درحال انجام است. این پروژه در بازه زمانی یک سال تعریف شده که اگر قرار بود که با پیمانکاران شهرداری این قرارداد بسته شود، بیش از 4 سال به طول می‌انجامید.»

وی که درمراسم افتتاح پروژه های این منطقه در جمع خبرنگاران سخن می گفت، ادامه داد : «پروژه‌های دیگر در خصوص مشارکت‌های مردمی و پژوهشی است. مخزن شوری که آب گرم تولید می‌کند و به شستشو سطل‌های زباله با آب گرم می‌پردازد. نکته دیگر این است که آب گرمِ مخزن از انرژی حرارتی خودرو بدست می‌آید.» شهردار منطقه 21 همچنین از افتتاح  اولین بازار گل در جنوب غرب تهران، خبر داد.

رحمانی در خصوص فعالیت‌های مربوط به نگهداشت منطقه، گفت: «فضای سبز منطقه به صورت آبیاری قطره‌ای انجام می‌شود و آبیاری از سنتی  به قطره‌ای تبدیل شده است؛ برای این اقدام 68 کیلومتر لوله درحال جایگذاری است که تا پایان سال به اتمام خواهد رسید.»  شهردار منطقه 21 به افتتاح بوستان جنگلی التیام به مساحت یک هکتار اشاره کرد و گفت:‌ هزینه‌های عمرانی این پارک را بخش خصوصی داده است.

این گزارش حاکیست، در این مراسم شهردار تهران نیز با اشاره به این‌که اغلب پروژه‌هایی که امروز مورد بازدید قرار گرفتند در قالب CSR یا مسئولیت اجتماعی سازمانی قرار دارند، گفت: مدیران شهرداری منطقه٢١ به‌درستی سراغ استفاده از ظرفیت CSR رفتند و خوشبختانه دوستانمان در بخش صنایع نیز پا پیش گذاشتند و امروز توانستیم تعدادی از لکه‌های فضای سبز را تثبیت کنیم.پیروز حناچی  تأکید کرد: در آغاز راه هستیم و تصمیم داریم بیش‌از پیش از ظرفیت طرح CSR برای حل مشکلات شهر استفاده کنیم، چرا که وقتی اشخاص حقیقی یا حقوقی با علاقه برای حل مشکلات شهر پا پیش بگذارند، نتیجه متفاوت خواهد بود.

حناچی درمورد رویه معمول ساخت پارک‌ها و بوستان‌ها نیز گفت: معمولاً ساخت و تجهیز فضاهای سبز را شهرداری برعهده می‌گیرد، اما در مواردی که امروز شاهد بودیم شهرداری زمین را دراختیارِ صنایعی که در محدوده قرار دارند، گذاشت و این صنایع، در راستای مسئولیت‌های اجتماعی سازمانی تجهیز و ساخت بوستان‌ها را برعهده گرفتند.شهردار تهران افزود: اقدام جالب دیگر این بود که همکاران شهرداری و بخش خصوصی درختانی را با پلاک حاوی نام خودشان غرس کردند. الحمدلله سنت درختکاری که جزء سیره انبیاء و اهل‌بیت است، روزبه‌روز فراگیرتر می‌شود.

حناچی همچنین درباره پروژه بازار مشارکتی قطعات خودروی ایران عنوان کرد: این پروژه با مشارکت بخش خصوصی به بهره‌برداری می‌رسد و زیربناهای لازم برای دسترسی را دارد. گاهی اتفاقاتی در بافت تاریخی افتاده که متناسب با بافت تاریخی نیست؛ برای اصلاح این پدیده‌ها باید چاره ای مقابل کاسبان حاضر در بافت‌های تاریخی بگذاریم چرا که با زور و اجبار نمی‌شود در این زمینه اصلاحی صورت داد.شهردار تهران با اشاره به رضایت ذی‌نفعان در این طرح‌ها گفت: معمولاً پروژه‌ها یک بازه زمانی را طی می‌کنند تا به اوج خود برسند؛ سال‌ها طول کشید تا بازار اکباتان به این جاذبه رسید؛ پروژه‌های سرمایه‌گذاری نیز در سال‌های اولیه به اوج بهره‌برداری نمی‌رسند و باید تا سال‌ها از آن‌ها حمایت کرد.

حناچی در پاسخ به سوالی مبنی بر انتقال پایتخت تصریح کرد: قانونی داریم تحت عنوان «ساماندهی تهران و بررسی انتقال پایتخت» که طرحی در مجلس بود و تبدیل به قانون شد. ذیل این قانون شورایی تشکیل شده است که کلیه مطالعات و آسیب‌شناسی‌های مربوط به موضوع انتقال پایتخت را مدیریت می‌کند. خوشبختانه معاون‌اول رییس‌جمهور دومین جلسه این شورا را تشکیل دادند و برنامه حمل‌ونقل‌عمومی تهران و حومه و آسیب‌های ناشی از آن، امکان‌سنجی برای اقدامات بعدی و تمرکززدایی از تهران نیز مورد بررسی قرار گرفت. امیدواریم این جلسات ادامه داشته باشد تا به دستورهای روشن‌تر برای حل مشکلات تهران برسیم.

 

کد مطلب: 40418| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۱۳ ۱۱:۲:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب