کد مطلب: 40372| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۱۱ ۹:۵۵:۱۰| نسخه چاپی
مجلس با کوپنی شدن کالا‌های اساسی موافقت کرد

مجلس با کوپنی شدن کالا‌های اساسی موافقت کرد

سیاسی - ایران نیوز24: با تصویب مجلس مقرر شد دولت از کالابرگ الکترونیکی برای تامین کالا‌های اساسی مورد نیاز مردم با نرخ ارز ترجیحی و یا پرداخت نقدی استفاده کند.

در ادامه جلسه علنی روز شنبه مجلس، بررسی مصوبه کمیسیون تلفیق در مورد کالا‌های اساسی در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.نمایندگان مجلس، پیشنهاد کمیسیون تلفیق در مورد کالا‌های اساسی را با ۱۵۸ رای موافق، ۳۸ رای مخالف، ۹ رای ممتنع از مجموع ۲۳۶ نماینده حاضر در مجلس به تصویب رساندند.دولت نیز با این پیشنهاد موافقت کرد.

بر این اساس، دولت مکلف شد در سال ۹۸ مابه التفاوت ریالی ۱۴ میلیارد دلار از منابع حاصل از صدور نفت سهم خود را به شیوه زیر صرف حمایت از معیشت مردم و تولید کند.

۱-واردات و یا خرید تولید داخل و توزیع کالا‌های اساسی (دارو، تجهیزات پزشکی و نهاده‌های کشاورزی با نرخ ارز ترجیحی(

۲-واردات و یا خرید تولیدات داخل و توزیع کالا‌های اساسی (دارو و تجهیزات پزشکی و نهاده‌های کشاورزی و دامی با نرخ ارز نیمایی و اختصاص مابه التفاوت آن با نرخ نیمایی برای معیشت مردم و حمایت از تولید(

۳-دولت از کالابرگ الکترونیکی برای تامین کالا‌های اساسی مورد نیاز مردم با نرخ ارز ترجیحی و یا پرداخت نقدی استفاده می‌نماید.

۴-دولت موظف است به حسن اجرای این بند نظارت کند و گزارش عملکرد را هر سه ماه یک بار به کمیسیون‌های برنامه و بودجه، اقتصاد و کشاورزی، بهداشت ارائه نماید.

کد مطلب: 40372| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۱۱ ۹:۵۵:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب