کد مطلب: 40365| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۱۰ ۸:۵۳:۱۰| نسخه چاپی
رسوایی جدید برای صدا وسیما/ ترفتدهای رسانه ملی برای بی اعتبار کردن برنامه نود + تصاویر

رأی‌گیری جشنواره تلویزیونی «جام جم» متوقف شد

رسوایی جدید برای صدا وسیما/ ترفتدهای رسانه ملی برای بی اعتبار کردن برنامه نود + تصاویر

راديو و تلويزيون - ایران نیوز 24: در حالی که ‏در نظرسنجی برترین‌های صداوسیما تا دیروز ⁧ نود⁩ در رتبه اول بوده، به یکیاره در ساعات گذشته «برنده باش» از این برنامه پیشی گرفته.

این اتفاق درحالی است که تعداد زیادی از مخاطبان از رای بدون اطلاع آن‌ها به «برنده باش» خبر داده اند و ظاهرا پیامک‌هایی برای آن‌ها مبنی برای اینکه در جشنواره صدا و سیما به «برنده باش» رای داده اند ارسال شده در حالی که تعدادی از آن‌ها اصلا در این نظرسنجی شرکت نکرده اند. در ساعات گذشته صد‌ها توییت در اعتراض به این اتفاق منتشر شده. اتفاقی که در صورت اثبات می‌تواند ضربه‌ای بزرگ به اعتبار نظرسنجی مردمی صدا و سیما باشد. همچنین کاربران در فضای مجازی با انتشار پیامک زیر از اینکه اطلاعات آن‌ها به صورت ناخواسته در دسترس برخی قرار گرفته و مورد سوءاستفاده قرار گرفته است، ابراز نارضایتی و عصبانیت کردند.

 

دبیر جشنواره تلویزیونی «جام جم» بیان کرد که به دلیل اختلالی که در رای‌گیری‌های جشنواره به‌وجود آمده روند ثبت آرا فعلا متوقف شده‌است.ارسال پیامک‌های مشکوک به طیف گسترده‌ای از مردم مبنی‌بر «ثبت رأی آن‌ها به نام برنامه تلویزیونی برنده‌باش در جشنواره جام‌جم» آن هم بدون آنکه فرد دریافت‌کننده پیامک در رأی‌گیری جشنواره مشارکت کرده باشد، ابهاماتی را درباره فرآیند ثبت آرا در این رویداد تلویزیونی طی روزهای اخیر به همراه داشته است.

مسابقه «برنده باش» هر پنجشنبه و جمعه با اجرای محمدرضا گلزار روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود و از طرف شبکه به‌عنوان یکی از کاندیداهای جشنواره تلویزیونی «جام جم» حضور یافته و در بخش برنامه‌های شاخص، رقیب اصلی برنامه «نود» در این شبکه محسوب می‌شود.

پیامک‌های موردنظر با این جمله که «دوست عزیز، رای شما با رای قبلی جایگزین شد» برای افراد زیادی ارسال شده و کاربران زیادی (که اصلا رای نداده اند یا به برنامه دیگری رای داده‌اند) با گرفتن اسکرین‌شات از این پیامک و اشتراک آن در فضای مجازی (بخصوص توئیتر) به این اتفاق اعتراض کرده‌اند. حتی در مواردی کاربران محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را مخاطب قرار داده‌اند تا پاسخگوی این ابهام در فرآیند ارسال پیامک‌ها باشد. احمدی‌افزادی با اشاره به برگزاری جلسه‌ای برای پیگیری این ماجرا بیان کرد: ما در دبیرخانه جشنواره «جام‌جم» هم اکنون در حال بررسی این موضوع هستیم و طی جلسه‌ای به بررسی پیامک‌ها و موارد مرتبط با این قضیه می‌پردازیم و به طور جدی نسبت به این مساله اقدام خواهد شد.

 

کد مطلب: 40365| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۱۰ ۸:۵۳:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب