کد مطلب: 40352| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۸ ۱۱:۴۹:۱۰| نسخه چاپی
لباس آبی راه راه بر تن عابر بانک فوتبال ایران !

از روابط گرم با مداحان و فوتبالیست‌ها تا پوشیدن لباس زندان؛

لباس آبی راه راه بر تن عابر بانک فوتبال ایران !

ایران - ایران نیوز 24: حسین هدایتی دولابی، مشهور به عابر بانک فوتبال با لباس راه راه زندان در دادگاه حاضر شد. این اولین جسله دادگاه او و ده متهم دیگر پرونده فساد مالی در بانک سرمایه است. این افراد متهم به اخلال در نظام اقتصادی کشور هستند.

در جلسه دادگاه کیفرخواست هدایتی قرائت شد. براساس این کیفرخواست او متهم به پولشویی شد. نماینده دادستان در این باره گفت: «آقای هدایتی دولابی در پوشش هشت شرکت اقدام به اخذ تسهیلات بانکی کرده و با گماردن افراد بی بضاعت و ناتوان در سمت‌های مدیریتی این شرکت‌ها توانسته است مبلغی به میزان ۵۸۶ میلیارد تومان از وجوه بانک سرمایه را در قالب تسهیلات و یا ضمانت نامه تحصیل کند.» هدایتی همچنین متهم به تبانی با یکی از مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان و کسب ۶۶ میلیارد تومان شده است. نماینده دادستان در این باره گفت: "تبانی آقای هدایتی با مدیران بانکی بدون رعایت تشریفات اعتباری و با همکاری متهم دیگر این پرونده یعنی آقای موسوی نژاد بوده است که کار وی وثیقه تراشی از طریق گران نشان دادن آن وثیقه‌ها بوده است. به طوری که تاکنون ۴ سال از تاریخ سررسید معوقات بانکی این متهم گذشته است، اما هنوز این معوقات پرداخت نگردیده است."

او افزود: «تبانی آقای هدایتی با مدیران بانکی بدون رعایت تشریفات اعتباری و با همکاری متهم دیگر این پرونده یعنی آقای موسوی نژاد بوده است که کار وی وثیقه تراشی از طریق گران نشان دادن آن وثیقه‌ها بوده است. به طوری که تاکنون ۴ سال از تاریخ سررسید معوقات بانکی این متهم گذشته است، اما هنوز این معوقات پرداخت نگردیده استبراساس کیفرخواست هدایتی او "به لحاظ تاخیر در بازپرداخت تسهیلات از بانک سرمایه، ۱۵۰۰ میلیارد تومان معوقات از بانک سرمایه دارد و عنوان اخلال در نظام اقتصادی کشور برای او قابل انتساب خواهد بود." حسین هدایتی متهم به پرداخت رشوه‌های کلان به مدیران ارشد بانک سرمایه است.

حسین هدایتی ۲۴ تیر ماه سال جاری بازداشت شد. هدایتی سال گذشته نیز پس از چند ماه بازداشت با وثیقه‌ای ۲۰۰ میلیارد تومانی از زندان آزاد شد. پیش از آن نیز در سال ۹۱ اخباری دیگری از بازداشت هدایتی منتشر شده بود که پای او به زندان گشوده شد. حسین هدایتی متولد سال ۱۳۴۲ در محله دولاب تهران است. او برخلاف بسیاری از میلیاردر‌های کشور در سایه حضور ندارد و سالهاست در فضای رسانه‌ای برای خود شهرتی دست و پا کرده است. او علاقه برای حضور در کنار سلبریتی‌ها و چهره‌های شناخته شده از خود نشان می‌دهد.

هدایتی در کنار کارلوس کی روش و ستارهای فوتبال ایران

 حضور در فوتبال

هدایتی سال‌ها به عنوان یک چهره فعال در ورزش به ویژه فوتبال کشور شناخته می‌شد. او از هواداران پروپاقرص باشگاه پرسپولیس بوده و در مقاطع مختلف کمک‌های مالی به این باشگاه کرده است. به گونه‌ای که این فعال اقتصادی در رسانه‌ها و افکار عمومی به "عابر بانک" فوتبال ملقب شد.هدایتی سابقه باشگاه داری را هم در کارنامه خود دارد. او مدتی مالک باشگاه استیل آذین بود و موفقیت‌هایی هم با تیم فوتبال استیل آذین کسب کرد. زمانی هم به سهامدار عمده باشگاه ملوان شد.

هدایتی در تیم مداری فردی موفقی نبود و خیلی زود شکست خورد و پا پس کشید. البته در مقطعی هم به دنبال خرید باشگاه پرسپولیس بود.بسیاری معتقدند هدایتی شهرتش را در فوتبال با پول خریده است. دم خور شدن با ستار‌های پیشین و کنونی فوتبال ایران باعث شد که او در رسانه‌های به چهره‌ای مشهور بدل شود. در سال‌های گذشته افسانه‌های زیادی درباره کمک‌های هدایتی به باشگاه پرسپولیس گفته شده که البته حالا روشن شده بسیاری از آن‌ها درست نبوده است.

با وجود این که هدایتی در گذشته چهره‌ای مشهور و محبوب میان اهالی فوتبال و رسانه‌های ورزشی بود، اما در همان زمان نیز عده‌ای می‌گفتند او با جلب حمایت سلبریتی‌های ورزشی و هواداران فوتبال حاشیه امنیتی برای اقدامات غیر قانونی خود ایجاد می‌کند. آن‌ها مدعی بودند که فعالیت هدایتی در فوتبال در راستای پولشویی است. به هر صورت هدایتی روابط بسیار گرمی با علی پروین، علی دایی، علی کریمی، مجتبی محرمی، مهدی طارمی و ... دیگر ستار‌های فوتبال داشت و از این روابط بهره برداری‌های زیادی کرد.

هدایتی و حاج منصور ارضی مداح مشهور

روابط گرم با مداحان و برخی سیاستمداران

به غیر از فوتبال او روابط بسیار گرمی هم با جامعه مداحان کشور دارد. گروهی دیگر که می‌توانستند به افزایش شهرت او کمک کنند. تصاویری بسیاری از او در کنار مداحان شناخته شده همچون حاج منصور ارضی، سعید حدادیان، سید مجید بنی فاطمه و... در فضای مجازی وجود دارد. برخی ناظران معتقدند روابط گرم حسین هدایتی با مداحان نیز در راستای روابطی است که با فوتبالیست‌ها داشته است و او از این روابط به دنبال ایجاد حاشیه امن برای فعالیت‌های اقتصادی خود بوده است.او همچنین با برخی سیاستمداران اصولگرا همچون حبیب کاشانی روابط خوبی دارد و از دوستان نزدیک سردار رویانیان نیز است. او همچنین با بابک زنجانی که به اعدام محکوم شده است نیز روابط نزدیکی داشت.

حسین هدایتی در کنار بابک زنجانی و سردار رویانیان

 

 

کد مطلب: 40352| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۸ ۱۱:۴۹:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب