کد مطلب: 40345| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۸ ۱۱:۳۸:۱۰| نسخه چاپی
طرح کنگره آمریکا برای به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر جولان

طرح کنگره آمریکا برای به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر جولان

بین الملل - ایران نیوز 24: در طرحی که هم در مجلس نمایندگان و هم در سنای آمریکا مطرح شده است، واشنگتن با هدف پیشبرد راهبرد مقابله با ایران و سوریه، سلطه رژیم اشغالگر صهیونیستی بر بلندی های جولان را به رسمیت خواهد شناخت.

در بخشی از نسخه سنای این طرح پیشنهادی آمده است: «این سیاست ایالات متحده خواهد بود... که حاکمیت اسرائیل بر بلندی های جولان را به رسمیت بشناسد».  بر اساس این طرح، هدف از مصوبه جدید، ضرورت روبه رو شدن با حقایق موجود در منطقه، از جمله مقابله با حضور ایران در سوریه است. این طرح پیشنهادی تصریح می کند، حفظ امنیت اسرائیل در برابر حملات از داخل سوریه و لبنان، بدون کنترل داشتن بر بلندی های جولان ممکن نخواهد بود.

این طرح آمریکایی همچنین ادعا کرده است، ایران از جنگ سوریه برای تثبیت حضور بلند مدت نظامی خود در شامات با هدف حمله به رژیم صهیونیستی از طریق بلندی های جولان بهره برده است. در جنگ شش روزه کشورهای عربی و اسرائیل در سال 1967، این رژیم بخش عمده‌ای از بلندی‌های جولان را به اشغال خود درآورد. اسرائیل در سال 1981 بلندی‌های جولان را ضمیمه قلمرو تحت اشغال خود کرد اما از سوی سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته نشد.

کد مطلب: 40345| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۸ ۱۱:۳۸:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب