کد مطلب: 40300| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۴ ۸:۴۷:۱۰| نسخه چاپی

"هند و پاکستان"، پاداش سکوت در قبال قتل خاشقجی را دریافت کردند

بین الملل - ایران نیوز 24: تارنمای امریکایی وطن سرب روز شنبه درگزارشی نوشت،محمد بن سلمان با امضای قرارداد چند میلیارد دلاری با هند و پاکستان ،پاداش سکوت این کشورها در قبال قتل جمال خاشقچی منتقد سعودی را پرداخت کرد.

به گزارش این تارنمای آمریکایی، به‌رغم اعتراض کشورها به قتل جمال خاشقچی نویسنده منتقد سعودی،اسلام آباد و دهلی نو در خصوص این حادثه سکوت کردند.به نوشته این نشریه آمریکایی،مقامات این کشورها پاداش سکوت خود را از بن سلمان دریافت کردند.محمد بن سلمان ولیعهد عربستان در سفر به هند، دستور آزادی 850 شهروند هندی که در زندان‌های عربستان محبوس بوده‌اند را صادر کرد.

به گزارش بیانیه وزارت خارجه هند، بعد از درخواست نارندرا مودی نخست وزیر این کشور از شاهزاده سعودی به‌زودی 850 شهروند هندی از زندان‌های عربستان آزاد خواهند شد.پیش از آن نیز شاهزاده سعودی با سفر به پاکستان و دیدار با عمران خان نخست وزیر این کشور آزادی فوری تعداد 2 هزار و 107 شهروند پاکستانی محبوس در زندان‌های عربستان را داده بود.

بر اساس گزارش وزارت خارجه هند تا ژانویه سال 2019، تعداد 2 هزار و 224 تبعه هندی به اتهاماتی مانند قتل، آدم ربایی، سرقت و مواد مخدر در عربستان زندانی هستند.به گزارش وطن سرب، عربستان در حال حاضر میزبان 2.7 میلیون تبعه هندی است . به گفته تحلیلگران، سفر آسیایی ولیعهد سعودی به پاکستان، هند و چین به‌منظور ترمیم چهره عربستان، پس از قتل جمال خاشقچی در کنسولگری عربستان در استانبول ،انجام شده است.

کلید واژه ها: جمال خاشقچی بن سلمان
کد مطلب: 40300| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۴ ۸:۴۷:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب