کد مطلب: 40247| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ ۹:۴۹:۱۰| نسخه چاپی
همه انتقادهای روحانی از صدا و سیما

همه انتقادهای روحانی از صدا و سیما

سیاسی - ایران نیوز 24: انتقاد از رویکرد صداوسیما به‌عنوان رسانه‌ای ملی که از بودجه مردمی ارتزاق می‌کند، از زبان رئیس‌جمهوری، به کرات اتفاق افتاده است. مورد اخیر آن دیروز بود که گفت: «آمریکا دوماه تلاش می‌کرد جلسه شورای امنیت را در سطح سران تشکیل بدهد، هدف هم قطعنامه علیه ایران بود، ترامپ خودش هم شرکت کرد. شما دیدید جز آمریکا همه کشور‌های دیگر علیه آمریکا حرف زدند. چنین اتفاقی را در تاریخ سراغ نداریم، اما این پیروزی‌ها را صداوسیمای ما پوشش نمی‌دهد.»

همین انتقاد موجب شد تا رئیس دفتر او به این سخنان واکنش نشان داده و توضیحاتی در این مورد بدهد؛ «محمود واعظی» در این مورد گفت که «رئیس‌جمهوری معتقد است صداوسیما در مقطعی که دشمنان به دنبال ناکارآمد جلوه‌دادن انقلاب هستند، باید به رسالت تاریخی خود عمل کرده و دستاورد‌های انقلاب و دولت را به اطلاع مردم برساند.» همزمان «پرویز اسماعیلی»، معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهوری نیز در مورد اقدام اخیر صداوسیما و رویکرد آن در مورد حضور وزیر امور خارجه در کنفرانس امنیتی مونیخ در توییتی نوشته که «پخش مکرر مصاحبه شبکه الجزیره با یک مقام اسراییلی درباره برنامه هسته‌ای ایران کار خوب صداوسیما بود. امیدوارم دفاع منطقی و انقلابی و موثر ظریف از مواضع اصولی و اقتدار نظامی کشورمان در معرکه مونیخ نیز همانقدر برای رسانه ملی مهم باشد»

صداوسیما بار‌ها به جانبداری از یک جناح سیاسی متهم شده است. موضوعی که انتقادات زیادی را از سوی محافل سیاسی و جریانات مختلف علیه این سازمان به همراه داشته است. خود روحانی در ایام انتخابات ریاست جمهوری، صداوسیما را «رسانه میلی» خطاب کرده بود. در ادامه به چند مورد از مواضع انتقادی رئیس‌جمهوری اشاره می‌کنیم.

صدا و سیما گرفتار یک باند سیاسی شده است
در آخرین روز تبلیغات انتخاباتی ریاست‌جمهوری سال ٩٦: «همه کارمندان صداوسیما افراد خوبی هستند و خبرنگاران و تولیدکنندگان آن رسانه نیز زحمتکش هستند و ما آن‌ها را دوست داریم، اما این رسانه گرفتار یک باند سیاسی شده است روز چهارشنبه ۲۳ خردادماه سال‌جاری در دیدار با اصحاب رسانه: «رسانه‌های داخلی «مرجع» مردم نیستند و «در کمتر جایی» اعتنا و توجه به رسانه‌های خارج از کشور در حد ایران است.»

دولت از لحاظ تبلیغاتی دست‌تنهاست
روز پنجشنبه ٣٠ مرداد سال ٩٧ در نشستی در اردبیل: «رسانه ملی حاضر نیست خدمات دولت را برای مردم تبیین کند و دولت از لحاظ تبلیغاتی دست تنهاست.» «چرا صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی و رسانه‌های خارجی باید بگویند که کار دولت ایران در عرصه اقتصاد در تاریخ کشور‌های درحال توسعه کم‌نظیر بوده و چرا صداوسیما نگوید؟»

تلویزیون موفقیت‌ها را در یک گوشه‌ای بیان می‌کند
دوشنبه ۱۴ آبان ۹۷ در دیدار معاونان و مدیران وزارت اقتصاد و دارایی: روحانی با اشاره به پیروزی‌های سیاسی ایران در مقابل آمریکا در دعوای ٥‌میلیارد و ٩٠٠ میلیونی در ایتالیا، دعوای صلاحیت نسبت به برجام و اذعان این موفقیت‌ها از سوی رئیس دادگاه لاهه در مجمع عمومی سازمان ملل و اعلام محکومیت تحریم‌های غلط و خلاف قوانین بین‌المللی از سوی وی: این پیروزی‌ها را چه کسی می‌داند و چگونه پوشش داده شده است؟

رئیس‌جمهوری با تاکید بر انعکاس خبر کوچکترین مشکل یا کمبودی که ممکن است یک روز یا یک هفته باشد، از سوی برنامه‌ها و شبکه‌های مختلف صداوسیما به‌عنوان اولین خبر تاکید کرد: «در مقابل تلویزیون موفقیت‌ها و پیروزی‌ها را در یک گوشه‌ای بیان می‌کند که ایران هم موفق شد و گوینده یواش هم می‌گوید.»

تصور می‌کند تعریف از دولت، مکروه است
۱۰دی‌ماه ٩٧ در جمع وزیر، معاونان و مدیران وزارت: «دلیل این‌که اقدامات دولت بیان و بازگو نمی‌شود، این است که رسانه‌ها آن‌ها را عنوان نمی‌کنند و صداوسیمای کشور بین مکروه، واجب، مستحب و حرام گاهی دچار مشکل می‌شود و تصور می‌کند که تعریف از دولت مکروه است، درحالی‌که این اقدام مستحب یا واجب است. باید واقعیت‌ها را برای مردم توضیح بدهیم که چه اقداماتی انجام شده است.»

 

کد مطلب: 40247| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ ۹:۴۹:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب