کد مطلب: 40229| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۲۷ ۹:۵۰:۱۰| نسخه چاپی
پیکر همسر شریعتی پشت در‌های بسته حسینیه ارشاد

پیکر همسر شریعتی پشت در‌های بسته حسینیه ارشاد

سیاسی - ایران نیوز 24: در پی جلوگیری از برگزاری آیین تشییع پیکر پوران شریعت‌رضوی، همسر دکتر علی شریعتی در محوطه حسینیه ارشاد، نماز میت بر پیکر وی در خیابان شریعتی تهران اقامه شد.

مراسم تشییع پیکر پوران شریعت رضوی همسر دکتر علی شریعتی در حالی با قرائت فاتحه دسته جمعی با صدای بلند پشت در‌های بسته حسینیه ارشاد آغاز شد که اجازه برگزاری این مراسم در داخل حسینیه داده نشد.ممانعت از برگزاری مراسم تشییع پوران شریعت رضوی در حسینیه ارشاد باعث شد تا احسان شریعتی فرزند آن مرحوم نسبت به بسته ماندن درب‌ها لب به اعتراض بگشاید و از مردم بخواهد نماز میت را در خیابان بخوانند. نماز میت در پیاده رو و در مقابل حسینیه ارشاد با امامت حجت الاسلام احمد منتظری اقامه شد.

از علت و مرجع ممانعت برگزاری مراسم تشییع پیکر همسر دکتر علی شریعتی اطلاعی در دست نیست. برخی در این مراسم شعار درود بر شریعتی سر دادند.در این آیین شمار زیادی از شخصیت‌های سیاسی، علمی و فرهنگی همچون استاد شفیعی کدکنی، عمادالدین باقی، علی شکوری راد، هادی خانیکی، محمدعلی ابطحی، آذر منصوری و سید محمود علیزاده طباطبایی عضو حزب کارگزاران حضور داشتند.

احسان شریعتی فرزند دکتر علی شریعتی در این مراسم گفت: پس از ۴۰ سال ما نسبت به نظام گذشته مستقل هستیم، اما می‌دانیم که چه فاصله‌ای با آزادی وعدالت و توسعه داریم. ولی در این کشور و در میان مردم ایستادیم و این نظر پوران بود که پس از انقلاب ایستاد و آثار دکتر شریعتی را گردآوری کرد.

وی افزود: تولید مجموعه آثار، ساخت مدرسه، فعالیت‌های حقوق بشری و دفاع از قانون اساسی در صدر انقلاب از جمله فعالیت‌های پوران بود، او از نظر مالی مستقل ماند و به فرزندانش نیز آن را آموخت. حسینیه ارشاد مرکز فرهنگی مذهبی خیابان شریعتی است که به دلیل سخنرانی‌ها و فعالیت‌های سیاسی و فرهنگی شخصیت‌هایی همچون علی شریعتی شهرت یافته است.

کد مطلب: 40229| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۲۷ ۹:۵۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب