کد مطلب: 40123| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۱۰ ۱۰:۴۶:۱۰| نسخه چاپی
بهت جامعه الجزایر از رواج پدیده عجیب «خودکشی با چادر»

بهت جامعه الجزایر از رواج پدیده عجیب «خودکشی با چادر»

بین الملل - ایران نیوز24: خودکشی شماری از دختران الجزایری که با چادر خود را دار می‌زنند، مردم این کشور را در بهت فرو برده است.

به گزارش «الرأی» کویت، رسانه‌های الجزایری در این باره اعلام کردند: از آغاز سال جاری تاکنون دست کم ۱۰ دختر به همین شیوه در الجزایراقدام به خودکشی کرده اند.براساس اعلام رسانه‌های الجزایر، این پدیده به موضوعی نگران کننده در الجزایر تبدیل شده و یک بازی ویدئویی عامل اصلی آن است.

روزنامه «الشروق» الجزایر در این باره نوشت: بیشتر دخترانی که خودکشی کرده اند، مجرد هستند در حالی که سرویس‌های امنیتی همچنان به تحقیقات خود برای کشف زوایای این اتفاقات ادامه می‌دهند.نگرانی‌ها پس از آن بالا گرفت که دو دختر مجرد در دو استان «ام البواقی» و «تبسه» با چادر خود را به دار آویختند.

ای «الهوادفیه» واقع در شهر «بوقوس» در استان «الطارف» نیز یک دختر سی و چهارساله مجرد با چادر خودکشی کرد. علاوه بر این یک دانشجوی دختر یست و چهار ساله نیز به همین شیوه در استان میله این کشور خود را به دار آویخت.

دیگر استان‌های الجزایر نیز شاهد خودکشی‌های مشابه بوده است؛ سال گذشته خودکشی یک وکیل دختر مجرد در شهر میله در محافل مختلف این کشور سر وصدای زیادی به پا کرد. علاوه بر این در سال گذشته نیز دو نفر از جمله یک دختر هجده ساله و زنی که دو فرزند داشت، با چادر اقدام به خودکشی کردند.

کد مطلب: 40123| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۱۰ ۱۰:۴۶:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب