کد مطلب: 40096| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۲ ۹:۴۷:۱۰| نسخه چاپی
 ادعای عجیب بمب گذاری در لهستان در حمایت از ایران!

ادعای عجیب بمب گذاری در لهستان در حمایت از ایران!

بین الملل - ایران نیوز 24: پس از آنکه مقامات آمریکا اعلام کردند که قرار است در 24 و 25 بهمن اجلاسی تحت عنوان امنیت و ثبات در خاورمیانه و با محوریت ضد ایرانی در ورشو برگزار شود، واشنگتن و محور ضد ایران در حال تلاش برای ایجاد تصور تهدید از ایران و اجماع سازی علیه آن هستند.

در همین زمینه، روز سه شنبه خبر عجیبی در رسانه های لهستانی منتشر شد که به نظر می رسد در راستای تشدید جو ضد ایرانی در اروپا و لهستان بوده است.بنا به ادعای رسانه های لهستان، بسیاری از ادارات دولتی این کشور به دلیل تهدید به «بمبگذاری» به خاطر آنچه که دررابطه با برپایی کنفرانس ورشو درباره ایران خوانده اند تعطیل شدند.  بنا به ادعای عجیب این رسانه ها در ایمیلی که به ادارات دولتی فرستاده شده آمده: «در دفاع از برادرانمان در جمهوری اسلامی  باید همه سگ‌های یهودی را کشت». بمبگذاری جهت تنبیه شما به خاطر خیانت به برادران ما در جمهوری اسلامی ایران صورت می‌گیرد.

به نظر می رسد این جوسازی یا خبرسازی را باید در راستای تقویت ایران هراسی و تلاش جهت ایجاد اجماع علیه ایران تلقی کرد. از سوی دیگر، هرگروه ضد ایرانی ممکن است با ارسال چنین ایمیلی قصد داشته باشد هدف فوق الذکر را دنبال کند.لهستان به پیشنهاد ایالات متحده آمریکا میزبان یک کنفرانس بین‌المللی درباره مسائل امنیتی خاورمیانه است که گفته شده بر سیاست‌های منطقه‌ای ایران تمرکز دارد. این کنفرانس قرار است این کنفرانس ۱۴ و ۱۵ فوریه برگزار شود.

رسانه های لهستانی گزارش کرده اند که شهرداری ها، استانداری ها و ادارات مالیاتی در شهرهای مختلف لهستان امروز صبح این ایمیل را دریافت کردند. پلیس با تخلیه ادارات اقدام به تجسس در این اماکن کرد اما هیچ مورد مشکوکی کشف نشد. ادارات در شهرهای گدانسک، لوبلین، کی یلتسه، وروتسوآو، ووج و پوزنان تا پایان وقت اداری امروز تعطیل بوده‌اند.

کد مطلب: 40096| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۲ ۹:۴۷:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب