کد مطلب: 40034| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱۰/۱۲ ۸:۲۲:۱۰| نسخه چاپی
رفتار بی‌شرمانه رئیس‌جمهور فیلیپین با خدمتکار زن

رفتار بی‌شرمانه رئیس‌جمهور فیلیپین با خدمتکار زن

بین الملل - ایران نیوز 24: رودریگو دوترته، رئیس‌جمهور پرحاشیه فیلیپین، که به تعریف انواع خاطرات ناشایست علاقمند است، بار دیگر، در یک سخنرانی جنجالی، خاطره مناقشه‌برانگیزی را تعریف کرد.

رئیس جمهور فیلیپین، به آزار جنسی خدمتکار منزل خود در نوجوانی اعتراف کرد. او گفته این اتفاق زمانی رخ داد که او نوجوان دبیرستانی بود و حتی آن را نزد یک کشیش اعتراف کرده است.طبق روایت رئیس‌جمهور، در حالی که خدمتکار زن در منزل خانواده دوترته در اتاقش خوابیده بود، او بدون اجازه وارد اتاق خدمتکار شده و به او آزار جنسی رسانده است. بر اساس این اعتراف، دوترته پتو را از روی خدمتکار برداشته و تلاش کرده، بدون اجازه، او را لمس کند. پس از بیدار شدن خدمتکار، دوترته، از روی ترس، اتاق را ترک کرد. اما اندکی بعد، بار دیگر مزاحم خدمتکار شده است.

اعترافات رئیس‌جمهور به سرعت با انتقادات افکار عمومی فیلیپین مواجه شد و حتی برخی خواستار استعفای او شدند. گروه‌های مدافع حقوق زنان، فورا اظهارات «زننده» دوترته را محکوم کردند و بسیاری از فعالان، رفتار او را یک تجاوز ناکام دانستند.ژان انریکه، مدیر عامل گروه ائتلاف علیه قاچاق زنان در آسیا، طی بیانیه‌ای گفت: «مباهات به رفتار‌های متجاوزانه فرهنگ تجاوز را ترویج می‌دهد و در این مورد، سوءاستفاده جنسی از خدمتکاران خانگی را تشویق می‌کند

اعترافات دوترته طی سخنرانی روز شنبه او در شهر کوتاباتو بیان شده است. نکته جالب آنکه او در این سخنرانی از رسوایی‌های جنسی در کلیسای کاتولیک انتقاد کرده است. گروه حقوق‌بشری گابریلا، گفته این اظهارات «حتی برای خود دوترته هم عمیقا آزاردهنده» است. این گروه گفت: «این اعتراف جدید نه فقط برای او بلکه برای کل ملت مایه ننگ است. او ثابت کرد که لیاقت منصبش را ندارد و باید استعفا بده».

کد مطلب: 40034| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱۰/۱۲ ۸:۲۲:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب