کد مطلب: 39906| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۹/۲۷ ۸:۳۰:۱۰| نسخه چاپی
پلمب و تخریب ۳۱ رستوران‌ متخلف در فرحزاد و جاده سولقان

پلمب و تخریب ۳۱ رستوران‌ متخلف در فرحزاد و جاده سولقان

شهرداری حمل و نقل - ایران نیوز 24: شهردار منطقه ۵ با اشاره به ارزش افزوده ملک در منطقه ۵،‌طی سال‌های ۹۶ و ۹۷ گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته ۲۴ رستوران در محدوده فرحزاد و جاده سولقان پملب و ۷ رستوران نیز دستور تخریب داده شده است.

به گزارش ایران نیوز24، رجبعلی خسروآبادی با تشریح عملکرد یکصد روزه خود در شهرداری منطقه 5 اظهار کرد: طی این مدت اقداماتی در حوزه‌های مختلف فرهنگی اجتماعی، عمرانی، شهرسازی، حمل و نقل و ... اجرا شده است. علاوه بر این اقدامات برنامه‌ها و چشم‌اندازی نیز برای سال 98 تهیه و پیش‌بینی شده است و در واقع نگاه ما در شهرداری منطقه 5 نگاه اجتماعی است وحتما این نگاه را در منطقه 5 ترویج می‌دهیم.وی گفت: هر جا که توانسته‌ایم به موفقیت‌هایی دست یابیم این موفقیت‌ها مربوط می‌شود به داشتن پیوست‌های فرهنگی و اجتماعی و به همین منظور ما تاکید ویژه‌ای بر اجرای پروژه‌های عمرانی با داشتن پیوست‌های اجتماعی و فرهنگی کرده‌ایم.

شهردار منطقه 5، با اشاره به ویژگی‌ها و مشخصات جغرافیایی این منطقه  گفت: استقرار پارک کوهسار با حدود 6 هزار هکتار فضای مناسبی را در حوزه گردشگری رقم زده است به طوریکه هزار هکتار از این مجموعه در محدوده شهری و 5 هزار در حوزه منابع طبیعی قرار دارد و امیدواریم با تفاهمنامه‌هایی که با منابع طبیعی امضا خواهیم کرد ظرف یک ماه آینده فضای بهتری را در حوزه گردشگری در منطقه فراهم کنیم.

وی ، افزود: در دو طرف کوهسار دو مجموعه گردشگری از جمله در شرق، فرحزاد و در غرب، کن قرار دارد ضمن اینکه ما جلساتی را درخصوص تونل کن برگزار کرده‌ایم و در آینده نزدیک فضای گردشگری در منطقه با همکاری سایر ارگان‌ها توسعه پیدا خواهد کرد. امیدواریم ظرف یک ماه آینده مطالعات مورد نظر در خصوص احیاء رودخانه کن به منطقه 5 ارسال شود و ما بتوانیم این مجموعه را احیا کنیم.

وی ی در ادامه به ستاد بازآفرینی و تشکیل آن در منطقه 5 اشاره کرد و گفت: پیش از این فعالیت این ستاد در منطقه 5 فراهم نشده بود و خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته این ستاد فعالیت خود را آغاز کرده است و امروز عصر نخستین جلسه ستاد د رحوزه‌های مختلف از جمله مشکل کن برگزار خواهد شد که امیدواریم این محدوده تعیین تکلیف شود.شهردار منطقه 5 ادامه داد: یکی از مشکلات اساسی درخصوص توسعه‌ها این است که توازنی بین توسعه و حفاظت صورت نمی‌گیرد و همین امر مشکلات عدیده‌ای را به بار می‌آورد و این در حالیست که ما با مشکلات عدیده‌ای درخصوص فرحزاد در منطقه 5 روبرو هستیم.

وی به فعالیت برخی از رستوران‌ها در منطقه 5 اشاره کرد و گفت: باید در حوزه رستوران‌ها فرحزاد ساماندهی و متاسفانه برخی اتفاقات نامناسب در این منطقه صورت می‌گیرد که این اتفاقات در شان منطقه و تهران نیست و در برخی مواقع شاهد ارائه خدمات غیراستاندارد در این محدوده هستیم و به همین جهت ساماندهی فرحزاد در دستور کار قرار گرفته است.خسروآبادی به فعالیت گرمخانه منطقه 5 اشاره کرد و گفت: این منطقه به طور دائم در طول یک سال فعالیت می‌کند و ظرفیت این مجموعه بالغ بر 120 نفر است و خدماتی در حوزه‌های مختلف حمایتی، درمانی و غذایی به پذیرش‌کنندگان ارائه می‌دهد.

شهردار منطقه 5 همچنین به درآمدهای پایدار منطقه اشاره کرد و گفت: ما در برخی از مواقع با مشکل درآمد در منطقه روبرو هستیم چراکه با توجه به محدوده منطقه، نوسازی ساختمان‌ها در این منطقه 5 صورت نمی‌گیرد و همین امر ما را با مشکلاتی در خصوص تامین منابع مالی روبرو می‌کند.وی همچنین به مشارکت شهروندان در منطقه 5 اشاره کرد و گفت: ما نباید کاری را در منطقه انجام بدهیم که در پی آن مخالفت مردم را در پی داشته باشد و باید کارهایی در منطقه صورت بگیرد که منطبق با نیازهای مردم باشد و ما باید بتوانیم زمینه مشارکت شهروندان را بیش از گذشته فراهم کنیم.

خسروآبادی در ادامه با تاکید بر اینکه شهرداری یک نهاد خدماتی، فرهنگی و اجتماعی محسوب می‌شود گفت: تلاش می‌کنیم با استفاده از ظرفیت سایر دستگاه‌ها و بخش‌ها اقدامات موثر و بروزی را به شهروندان ارائه کنیم.شهردار منطقه 5 در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت باغات در منطقه 5 گفت: پس از لغو مصوبه برج‌باغات، همچنان در انتظار مصوبه جدید از سوی شورای شهر تهران و ابلاغ آن هستیم و قطعا با ابلاغ مصوبه جدید می‌توانیم باغات کن را حفظ کنیم.

وی در ادامه با اشاره به آسیب‌های اجتماعی در منطقه 5 تصریح کرد: یکی از معضلات اساسی، آسیب‌های اجتماعی و تردد موادفروشان در منطقه 5 است که البته در این زمینه اقداماتی برای ساماندهی شروع شده است که امیدواریم این اقدامات با سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها ادامه پیدا کند.وی با تاکید بر اینکه سازمان بهزیستی هیچ توافق و تعاملی را درخصوص ساماندهی آسیب‌های اجتماعی در منطقه فرحزاد نداشته است گفت: شهرداری در این زمینه ورود جدی را داشته است. خسروآبادی در پایان در خصوص جمع آوری رستوران‌های متخلف در منطقه فرحزاد و جاده سولقان گفت: 24 رستوران پلمب شده که 18 رستوران نیز دستور موقت و 7 رستوران نیز تخریب شده است.

کد مطلب: 39906| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۹/۲۷ ۸:۳۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب