کد مطلب: 39905| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۹/۲۶ ۱۰:۱۴:۱۰| نسخه چاپی
راه‌اندازی مرکز جامع پیشگیری و تشخیص سرطان در تهران / درمان رایگان کودکان کار در مراکز درمانی شهرداری

مدیر عامل شهر سالم شهرداری خبر داد

راه‌اندازی مرکز جامع پیشگیری و تشخیص سرطان در تهران / درمان رایگان کودکان کار در مراکز درمانی شهرداری

شهرداری حمل و نقل - ایران نیوز 24: مدیر عامل شرکت شهر سالم از راه‌اندازی مرکز جامع پیشگیری و تشخیص سرطان در تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایران نیوز24، حمید چوبینه با بیان اینکه بیمارستان‌های طرف قرارداد با شهرداری ۸۰ میلیارد تومان از شهرداری طلبکار بودند، اظهار کرد: در ۹ ماهه اخیر ۳ برابر گذشته پرداختی داشتیم و ۶۰ میلیارد تومان از بدهی‌های آن‌ها را تسویه کردیم و روند ما این است که پرداختی‌های ما به شرکایمان به صورت حقوق و مستمری تا پنجم هر ماه انجام شود.وی با بیان اینکه ۳۰۰ درصد رشد درآمدی داشتیم اظهار کرد: تمام واگذاری‌ها را مرور کردیم و با پیمانکارانی که توانستند خدمت‌رسانی ما را متعهد شوند قرارداد بستیم و موفق به افزایش درآمد شدیم.

مدیر عامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران با بیان اینکه مطالبات بیش از ۵۰ درصد از داروخانه‌های طرف قرارداد را پرداخت کردیم، گفت: رویکرد ما به جوانان و بانوان است و در این مسیر توانستیم ۴۵ درصد از مجموعه مدیران را از جوانان و ۳۷ درصد را از بانوان و ۲۷ درصد را از ایثارگران قرار دهیم.چوبینه  خاطرنشان کرد: در ۶ ماهه اخیر بیش از ۱۰ میلیارد تومان صرفه‌جویی داشتیم و با وجود اینکه تعرفه‌های ما کاهش داشت، اما درآمد ما رشد یافت، زیرا مراجعات ما افزایش پیدا کرده بود.

وی با بیان اینکه در دوره جدید رویکرد ما نگاه عمومی است و تلاش می‌کنیم آن را در مدیریت شهر سالم گسترش دهیم گفت: بر همین مبنا شفافیت را به عنوان مهمترین رکن این رویکرد مورد توجه قرار داده‌ایم و فرایند‌هایی در این زمینه عملی کرده‌ایم.وی با بیان اینکه در تمام اقدامات خود تلاش کردیم نگاه ما محوری بوده و میسر باشد بیان کرد: اگر به زنان سرپرست خانوار، بازنشستگان و پاکبانان خدماتی ارائه کردیم و آن‌ها را مورد پایش سلامت قرار دادیم به خاطر این بود که می‌خواستیم سلامت این افراد بدرقه شهروندان است.

چوبینه تصریح کرد: مهمترین مسئله ما به عنوان یک شرکت وابسته به شهردغاری در مرحله اول جانمایی درست همکاران بود تا پا به پای سایر کارکنان از منابع و ساختار سازمانی بهره‌مند شوند.وی با بیان اینکه اصلاحاتی را در نظام پرداخت به همکاران مصوب کردیم که متناسب با شرایط اقتصادی کشور باشد اظهار کرد: آموزش‌های لازم برای خدمت‌رسانی را به همکاران ارائه کردیم و مهمترین سر فصل خود را رعایت حال مراجعه‌کنندگان و بیماران قرار دادیم و برای همین در زمینه برخورد‌ها طبق آمار رضایت‌مندی نسبی ایجاد شده است.

مدیر عامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران با بیان اینکه تمام واگذاری‌ها و تمام مشارکت‌پذیری‌ها را از طریق فراخوان از طریق روزنامه‌ها اعلام کردیم تا شرکای آن را پیدا کنیم اظهار کرد: هیچ موردی را بدون فراخوان برگزار نکردیم تا مبادا شک و شبه‌ای پیش آید.چوبینه افزود: اقدام دیگر ما اصلاح وضعیت درمانی در درمانگاه‌ها بود که در این نظام تمام درمانگاه‌ها را حیث تخصص‌های پزشکی تنوع دادیم و ساعت پذیرش بیماران را بیشتر کردیم.

وی با بیان اینکه در منطقه ۸ شهرداری خدمات را شبانه‌روزی کردیم اظهار کرد: در منطقه ۲۰ ساعت خدمات دهی تا ساعت ۲۴ افزایش دادیم و در منطقه ۱۸ و ۱۹ سات ارائه خدمات را بیشتر کردیم.چوبینه با اشاره اینکه طبق مصوبه شورا یک درصد هزینه پیمانکاری‌ها را صرف سلامت کارگران سلامت شهری کردیم، گفت: در همین راستا ۱۶ هزار کارگر خدمات شهری را عضو پایش سلامت قراردادیم. مدیر عامل شرکت شهر سالم گفت: بنا داریم به زودی و با همکاری سازمان بازنشستگی شهرداری تهران 10 مرکز درمانی در مناطق محروم راه‌اندازی کنیم که یکی از بهترین مراکز ما مرکز جامع پیشگیری و تشخیص سرطان خواهد بود ضمن اینکه علاوه بر این مرکز، مرکز جامع توانبخشی نیز راه‌اندازی خواهد شد.

چوبینه با بیان اینکه در اربعین امسال منابع مالی یک چهارم منابع مالی سال قبل شده بود گفت: در همین شرایط توانستیم خدمات گسترده‌ای را در سه جایگاه در کشور عراق ارائه دهیم. مدیر عامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران با اشاره به تفاهماتی که با سازمان بازنشستگی صورت گرفته است،گفت: چند مرکز درمانی در نقاط کم برخوردار ایجاد می‌کنیم و یکی از مراکزی که در نظر داریم مرکز جامعه پیشگیری از سرطان است، چون طی سال‌های اخیر به خاطر نوع مواد غذایی سرطان افزایش یافته است و باید به این فکر باشیم که قبل از وقوع بحران جسمی اقدام پیشگیرانه کنیم و برای این کار مرکز پیشگیری از سرطان می‌تواند به ما کمک کند.

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم مرکز طب کار شهرداری را دائمی و برنامه‌های اجتماعی محور را با همراهی سازمان‌های مذکور دنبال کنیم، گفت: در ۱۸ نقطه شهرداری ۱۸ مرکز آماده پایش سلامت کودکان کار هستند و کسانی که نیازمند درمان باشند از خیرین درخواست می‌کنیم تا والد درمانی آن‌ها شوند.

کد مطلب: 39905| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۹/۲۶ ۱۰:۱۴:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب