کد مطلب: 39871| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۹/۲۴ ۹:۱۸:۱۰| نسخه چاپی
نجات کارگر از انتهای چاه ۲۵ متری + تصاویر

نجات کارگر از انتهای چاه ۲۵ متری + تصاویر

شهرداری حمل و نقل - ایران نیوز 24: ساعت ۱۴:۱۵ روز گذشته پس از تماس کسبه شهرک صنعتی خاوران با سامانه ۱۲۵ مبنی بر گرفتار شدن کارگر چاهکن در اعماق چاه، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران، زنگ ایستگاه ۶۳ را به صدا درآورد و آتش‌نشانان را به همراه تیم نجات ۱۵ روانه شهرک صنعتی خاوران کرد.

محمدرضا خضری‌پور؛ افسر آماده منطقه هشت عملیات درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: پس از رسیدن به محل حادثه مشاهده شد که یک مقنی ۳۰ ساله افغانستانی برای کار وارد چاهی به عمق حدود ۲۵ متر شده که به دلیل گازدار بودن میله چاه و برهم خوردن تعادل، پیش از رسیدن به کف چاه سقوط کرده و در وضعیت بدی قرار گرفته بود.
وی ادامه داد: آتش‌نشانان بی‌درنگ قبل از برپا کردن تجهیزات مربوط به حادثه چاه یک دستگاه ترولی (دستگاه تنفسی مخصوص چاه) را آماده به کار کردند و برای نجات مصدوم به داخل چاه فرستادند.
خضری‌پور با اشاره به وضعیت نامناسب چاهکن در چاه خاطرنشان کرد: وجود چند شاخه میلگرد در انتهای چاه، عملیات آتش‌نشانان را با مشکل مواجه کرده بود که آتش‌نشانان در چند ساعت عملیات نفسگیر موفق به فیکس کردن وی و انتقال آن به سطح زمین شدند. بنابر اعلام پایگاه خبری ۱۲۵؛ آتش‌نشانان مصدوم را برای انتقال به مراکز درمانی به عوامل اورژانس تحویل داده و به عملیات خود پایان دادند.

کد مطلب: 39871| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۹/۲۴ ۹:۱۸:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب