کد مطلب: 39840| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۹/۲۰ ۱۱:۲۰:۱۰| نسخه چاپی
طرح اخراج آقازاده‌های ایرانی از آمریکا!

طرح اخراج آقازاده‌های ایرانی از آمریکا!

اجتماعی - ایران نیوز 24: رئيس گروه «اقدام عليه ايران» اين‌بار در ويدئويي حاضر شد و از بررسي پرونده فرزندان مقامات ايران مقيم در آمريکا گفت.

بعد از تکرار سناريوي نمايش موشک، برايان هوک در اين ويدئو خود را نماينده ويژه وزارت خارجه آمريکا در امور ايران معرفي کرد و از پنج هزار پيامي گفت که کاربران براي حساب فارسي توييتر وزارت خارجه آمريکا فرستادند.او سپس مدعي شد: «بسياري از شما پرسيده‌ايد که چرا آمريکا رواديد خانواده مقامات ايران را که مقيم آمريکا هستند باطل نمي‌کند يا آنها را اخراج نمي‌کند؟»

هوک در ادامه ادعاهايي عليه مقامات ايران مطرح کرد و ادامه داد: «مي‌توانم بگويم که ما داريم روي اين مسئله کار مي‌کنيم، درحالي‌که من نمي‌توانم درباره پرونده‌هاي افراد يا گفت‌وگوهايمان درباره سياست داخلي‌مان صحبت کنم. شما مي‌توانيد اطمينان داشته باشيد که تمام گزينه‌ها براي تحت فشار قراردادن اين مقامات ايران مورد استفاده قرار مي‌گيرد تا آنها رفتارشان را تغيير دهند».

از سوي ديگر شبکه خبري «ان‌بي‌سي» اخيرا در اين رابطه گزارشي منتشر کرد. در اين گزارش از نامه خانواده‌هاي آمريکايي‌هايي که مدعي هستند عضوي از آنها در ايران زنداني است، به رئيس‌جمهور آمريکا خبر داد. در اين نامه‌ اين خانواده‌ها از دولت دونالد ترامپ خواسته‌اند که ويزاي فرزندان مقام‌هاي بلندپايه جمهوري اسلامي را که در آمريکا حضور دارند، لغو کند. بنابر اين گزارش، خانواده‌هاي اين افراد فهرستي از فرزندان و بستگان مقام‌هاي جمهوري اسلامي را به دولت و قانون‌گذاران آمريکايي ارائه کرده‌اند. هرچند در گزارش «ان‌بي‌سي» فهرست اشاره‌شده منتشر نشده است، اما به چند نفر از بستگان مقامات ايران که در آمريکا مشغول تحصيل و زندگي هستند، اشاره مي‌شود.پيش‌ از این نيز در فضاي مجازي برخي کاربران در اين زمينه صحبت‌هايي را مطرح کرده بودند.

یکی از مواردی که در فضای مجازی خیلی درباره آن بحث شد، موضوع حضور دختر تخشید، رئیس دانشکده حقوق دانشگاه تهران در دانشگاه هاروارد بود. زهرا تخشید در‌عین‌حال نوه آیت‌الله یزدی است.بعد از واکنش های فراوان، روزنامه جوان در دفاع از آیت‌الله یزدی نوشته بود: «در روزهای اخیر انتشار تصویری از صفحه اینستاگرام یک دختر ساکن آمریکا و معرفی او به‌عنوان نوه آیت‌الله یزدی خبرساز شد. آن دختر نوه دختری آیت‌الله یزدی است اما چرا گفته نمی‌شود که او دختر دکتر محمدرضا تخشید، رئیس اصلاح‌طلب دانشکده حقوق دانشگاه تهران است و زمانی که سه سال پیش به‌عنوان ریاست دانشکده انتخاب شد،

اصلاح‌طلبان از این انتخاب استقبال کردند و صادق زیباکلام گفت: باید این انتخاب را به فال نیک بگیریم! همان زمان کیهان اعتراض کرد که انتخاب او شتابزده بوده و او رتبه بالای علمی هم نداشته است. نکته بامزه این است که برخی رسانه‌های اصلاح‌طلب مانند خبرآنلاین همان زمان برای جلب توجه اصولگرایان تیتر زدند که «داماد آیت‌الله یزدی رئیس دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران شد»؛ در‌حالی‌که قرابت فکری و سیاسی میان آیت‌الله یزدی و محمدرضا تخشید وجود ندارد. حال آیا حساب نوه را باید با پدربزرگ یکی دانست یا با پدرش؟! چرا اصلاح‌طلبان نمی‌گویند فلانی دختر دکتر تخشید است و ترجیح می‌دهند او را به نام پدربزرگش بخوانند؟

اما در کنار این موارد به‌تازگی تصویر پسر غلامحسین الهام هم منتشر شده است که در آمریکا و یکی از دانشگاه‌های این کشور تدریس می‌کند. پیش‌تر اما حضور برخی نوه‌های امام خمینی خارج از کشور و سبک زندگی آنها هم واکنش‌های متعددی را به دنبال داشت. به‌عنوان نمونه حضور نعیما اشراقی فرزند نعیمه اشراقی، نوه دختری امام خمینی در کانادا هم موج خبری زیادی به راه انداخته بود. نعیمه در واکنش گفته بود: چرا دخترم را نباید بفرستم کانادا؛ نماز دخترم در آنجا باکیفیت‌تر شده و چندین جلد مفاتیح برایش فرستادم. همین موضوع سوژه فضای مجازی شده بود.

کد مطلب: 39840| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۹/۲۰ ۱۱:۲۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب