کد مطلب: 39833| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۹/۱۹ ۷:۵۰:۱۰| نسخه چاپی
خشم نتانیاهو از نقاشی هنرمند ایرانی + تصویر

خشم نتانیاهو از نقاشی هنرمند ایرانی + تصویر

بین الملل - ایران نیوز 24: در حاشیه برگزاری یک نمایشگاه هنری در موزه یهودیان برلین اثری با هویت اسلامی بیت‌المقدس، خشم نتانیاهو را برانگیخت.

نمایشگاه «به بیت‌المقدس خوش آمدید» در حالی قرار است کار خود را در موزه یهودیان برلین آلمان از فردا ۱۱ دسامبر آغاز کند که هنوز این نمایشگاه آغاز نشده، وجود یک تابلوی نقاشی در این موزه موجب واکنش تند بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی شده است.نقاشی «معراج پیامبر» که توسط حسن امینی بیش از ۶ دهه پیش طراحی شده، قرار است در موزه یهود برلین به نمایش درآید. این در حالی است که نشانه‌ای از هویت اسلامی بیت‌المقدس در این نقاشی به تصویر کشیده شده است.بر این اساس، نتانیاهو نامه‌ای را برای دفتر صدراعظمی آلمان، خانم مرکل فرستاده است که ضمن بیان دلخوری‌اش، خواستار قطع حمایت دولت آلمان از موزه یهود در برلین شده است. این تصویر در ادامه می‌آید:

این تصویر تداعی‌کننده معراج پیامبر اکرم (ص) در بیت القدس است. در روایات آمده است که پیامبر (ص) در شبی، از مکه به مسجدالاقصی انتقال یافت و از آنجا به آسمان عروج کرد. او در شب معراج، با برخی ملائکه دیدار و گفتگو کرد و اهل بهشت و اهل جهنم را مشاهده نمود. طبق احادیث، پیامبر در شب معراج، با برخی از پیامبران نیز دیدار کرده و گفت‌وگویی هم میان او و خداوند صورت گرفته که به حدیث معراج شهرت یافته است. البته داستان معراج در احادیث شیعه و سنی به صورت متواتر آمده است. قرآن کریم نیز در دو سوره «اسراء» و «نجم» به آن پرداخته است.

کد مطلب: 39833| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۹/۱۹ ۷:۵۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب